Haber Muhteşem

Diyanet İşleri Başkanlığından müjde…


İş Arayanlara Müjde! 9.500 Kişi İşe Alınacak!
02 Şubat 2019 - 23:17 'de eklendi ve 338 kez görüntülendi.


İş arayan vatandaşlarımıza Diyanet İşleri Başkanlığından müjde geldi. Diyanet İşleri Başkanlığı 9500 kişiyi işe alacak. Alım yapılacak alanlar ise şöyle; sözleşmeli Kuran kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin kayyım olmak üzere toplam 9 bin 500 kişi. Başvuru tarihi içinde bulunduğumuz Şubat ayında başlayacak.

BAŞVURU TARİHİ 7-15 ŞUBAT

0

Boş kadro sayısının 3 katı kadar aday alınacak. Bu adayların sıralaması 2018 KPSS puanı esas alınarak yapılacak. Adaylar sözlü sınava tabi tutulduktan sonra işe alım gerçekleşecek.

Başvuru yapan adayların puanları ise 2018 KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP124, önlisans mezunları için KPSSP123, ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir.Bu başvuru şartlarına haiz olan adayların 7-15 Şubat tarihleri arasında Diyanet’in sitesi “https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/” adresinden 4-B sözleşmeli alım sınav başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Sınav başvuru formu aracılığıla başvuru yapabilirsiniz.

Form bilgilerini dolduran adamlar sınav başvurularını onaylatmaları gerekmektedir. Sınav başvurularını onaylatmak için istenen belgelerle birlikte herhangi bir ilde veya ilçede bulunan müftülüklere gidilmesi gerekmektedir. Müracaat için 7-15 Şubat tarihleri arasında şahsen müracaat etmeniz gerekmektedir. Müracaat saatleri mesai saatleridir yani 7-15 Şubat tarihleri arasında saat 08.30-16.30 arasındadır.

Alımlar ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesini ziyaret edebilirler.Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın… Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER