Haber Muhteşem

Kayıkçının Küreği (Başarıya ulaşmak için inanmak ve çalışmak gerekir.) Vaktiyle bir kayıkçı varmış.


Devamını Oku…
02 Mayıs 2018 - 0:36 'de eklendi ve 412 kez görüntülendi.


Kayıkçının Küreği (Başarıya ulaşmak için inanmak ve çalışmak gerekir.) Vaktiyle bir kayıkçı varmış.

İşi de oradaki bir çok kayıkçı gibi koca şehrin ortasından geçen nehirde insanları kayığı ile nehrin bir tarafından diğer tarafına geçirmekmiş.

Adamın kayığının küreklerinin birinde inanç diğerinde çalışmak yazıyormuş. Bu sözleri küreklere niçin yazdığını soranlara: veciz hitabetiyle, bir edebiyatçı ustalığıyla, bilgece cevaplar verir.Onun kayığıyla karşıdan karşıya geçenler, sözlerinden çok etkilenir, hayata yeni bir bakış açısı, bir heves, bir şevk ve iştiyakla teşekkür ederek ayrılırlarmış;

“Unutmayın, bir elin nesi var iki elin sesi var. Hem ne demişler bin tane yarım, bir bütün etmez, işte o hesap, bu nehirden geçmek için her iki küreğe de ihtiyacım var.

Çalışmaksızın inanç, inanç olmadan da çalışmak bir işe yaramaz. Bunlardan birinin eksikliği tek kürekle kayığı yürütmeye çalışmak gibidir. O da kendi etrafında döner, döner bir yere varamaz.Ulaşılması gereken hedefe de ne yazık ki asla ulaşamaz. Önce yaptığımız veya yapacağımız işe inanmamız gerek vede nihayetinde doğru ve istikrarlı bir şekilde azimli gayretli olarak çalışmamız gerekir.

Başarıya ulaşmak için bunların ikisine de ihtiyacımız vardır. Yoksa olduğumuz yerde döner dururuz. Hedefe bir türlü ulaşmayız.” Başarıyı elde etmek, parça parça ona varacak bütünü birleştirmekle mümkündür.

Bu da maneviyatının insanda bir dirence dönüşmesiyle mümkündür. İnanmak, başarmanın yarısıdır. Bu nedenle insan kendini yetersiz görmemelidir. İnanmak tarlasını bir hedef doğrultusunda süren insanlar, başarıya ulaşırlar.

Hedef koymak, uygulamalar yapmak, sürekli ve planlı hareket etmek, sıkı çalışmak, azim ve gayret başarıyı getirir. Başarı, zaman ve emek fedakarlığı ister.

Zaman insanın en kıymetli hazinesidir. Bu nedenle karşılığının başarı olarak alacağına inanmak, insanı çalışkanlık maharetiyle başarıya ulaştıracaktır.

Zaman ne kadar değerliyse başarı da onun kadar değerlidir. Başarmak, insana ve insanlığa faydalı olduğu sürece kıymet kazanır. Bu nedenle hedef koymak ve o hedef doğrultusunda azimle çalışmak, başarının sırrını ortaya koyar.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER