Haber Muhteşem

Âlim unutur kalem unutmaz


Devamını Oku…
08 Şubat 2018 - 16:10 'de eklendi ve 322 kez görüntülendi.


Âlim unutur kalem unutmaz: Kayserili, iş adamı fabrikasına hesap ve muhasebe işleri için yanında yardımcı olacak gerektiğinde yerine bakabilecek sağlam bir eleman almak için ilan vermiş.

İşe başvuran gençlerin cv ve referansları incelendikten sonra mülakat için çağrılanlar ile kendisi görüşüyor ve kendisi imtihan ediyormuş. Soru hep aynı: “10, 10 daha kaç eder? ”

Tabi herkes sorunun cevabını tereddüt etmeden kafadan hemen söylüyormuş ama Kayserili ne hikmetse kimseyi işe almıyormuş. Artık bu haber etrafta o kadar yayılmış ki, şehir dışından bile bir çok süper cv ve referans ile gelenler geri dönmüş.Nihayet akıllı bir genç, Kayserili tüccarın yakın bir arkadaşını bulmuş ve bu durumu anlatmış; soruyu da biliyorum ancak onlarca kişi o kapıdan döndü, kimse ne beklediğini ne aradığını çözemedi deyince, Arkadaşı: Aferin sana işte birinci dersin -danışan yanılmaz-

Dostum 0’dan geldi buralara, çok titizdir ve her şeyi kayıt altına alır, not alır aklıyla yazar ama aklına değil yazdıklarına itibar eder, şimdi sana da aynı soruyu sorunca hemen kağıt kalemi çıkar, işlemi yazarak yap ve öyle göster, o zaman seni işe alır, bu işteki kerameti de kendisi sana söyler, git 2. dersini de ondan al” demiş.

Delikanlı, ertesi gün ama çağrıldığı saatte giderek mülakat için iş adamının ofisine girmiş. Soru yine aynı soru. Delikanlı 1 dakika demiş, hemen kağıdı kalemi çıkarmış, kağıda sesli bir şekilde yazarak “10 artı 10 eşittir 20” diyerek , sonucu göstermiş.Kayserili: “İşte aradığım adam, işe alındın” demiş. Delikanlıya sebebini de hemen açıklamış: “Unutma, bir şeyi alırken de satarken de, hesaplarken de her zaman yaz. Akıl unutur, defter unutmaz. Âlim unutur kalem unutmaz…”

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER