Haber Muhteşem

Kınanın bu faydalarını duydunuz mu? Yanma, Elektrik çarpması, batma, iğnelenme ve dahası, Okuyunca çok şaşıracaksınız…


Kınanın faydaları nelerdir?
19 Ocak 2018 - 14:18 'de eklendi ve 364 kez görüntülendi.


Kınanın bu faydalarını duydunuz mu? Yanma, Elektrik çarpması, batma, iğnelenme ve dahası, Okuyunca çok şaşıracaksınız…

Kına, ilk başta ağrı olmak birlikte pek çok rahatsızlıklarda uygulanmaktadır. “Yanma”, “elektrik çarpması”, “batma”, “iğnelenme” gibi nöropatik ağrıları önemli dereceler hafifletiyor.
Eski zamanlardan bu yana  bu tür ağrıları gidermek için cilde  kına sürmenin  boş bir inanç olmadığı,bilisel olarak da tespit edildi.

Nöroloji Uzmanları açıkladı, Kına ağrıya karşı olmak üzere birçok tıbbı soruna çare olarak kullanılabiliniyor. “Kına, tıbbi olarak uygulandığın da; verem rahatsızlığının azalmasına, antiviral, antimikrobik, özelliğinde mantarları yok etmede etkili, protein glikasyonunu engelleyici, yaraların tedavisinde, ateş düşürür, ağrı giderici, yangı-iltihap giderici gibi pek çok içeriğe sahip  olduğu bilinmektedir.Mollusc vetyripanasoma gibi rahatsızlıklara  karşı da faydaları bulunmaktadır. Kına, kanser, parazit ve diyabetin engellenmesinde etkili içeriklere sahiptir ve karaciğerlerin korunmasında yardımcı olur.

Bundan dolayı sarılıkta da kullanılmıştır. Kına, bağışıklığı  olumlu yönde güçlendirici içeriye de de sahiptir. Şimdilerde Ayurvedik tıp ve Unani tıp  kına gargara olarak bademcik iltihabı, farenjit, diyare, dizanteri, ülser, barsak kurdu ve ateş gibi rahatsızlıklarda kullanılmaktadır.

Uzmanlar açıkladı, “Uzun zamandır nöropatik ağrıya sebep  olan sinir sıkışması  ve boyun fıtığı olan kişilerin kına sürdüklerini duymuştuk. Bazı Ortadoğu ülkelerinde bulunan  doktorlar karpal tünel sendromunda ellere kına yakılmasını bir rahatsızlık işareti olarak görmektedir. Gerçekten de kına, bu tip rahatsızlıklarda gözlenen “yanma”, “elektrik çarpması”, “batma” , “iğnelenme” gibi nöropatik ağrıları önemli derecede hafifletmektedir.BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Eğer Paylaştıysanız sizlere bir kez daha teşekkür ederiz…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER