Haber Muhteşem

BABALAR VE KIZLARI…


Devamını Oku…
09 Mayıs 2018 - 16:32 'de eklendi ve 1062 kez görüntülendi.


BABALAR VE KIZLARI; Kızı henüz yeni doğmuş; Baba; “Allah’ım ne kadar güzel bir mucize.İnanamıyorum bu benim kızım.” Kızı; “Babam ne kadar da sevinçli”

Kızı 5 yaşına gelince hem konuşuyor hem de koşuşturuyor etrafında; Baba; “Karışmayın kızıma prensesim benim, söyle bakalım baban ne alsın sana ne alsın, nereye gitmek istermiş benim tatlım.” Kızı; “En çok babamı seviyorum, ne istersem yapıyor, hem annem gibi bana kaşlarını çatmıyor”

Kızı 15 yaşında; Baba; “Ne kadar da çabuk büyüyor, hızına yetişemiyorum. Artık bizden çok arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi seviyor. Ama akşam arkadaşlarıyla dışarı çıkmasına izin vereceğimi sanıyorsa hiç hayal kurmasın.”Kızı; “Babama hayranım. Ama onun yüzünden arkadaşlarımla yeterince vakit geçiremiyorum. Harçlığımı da artırdı canım babam. Hafta sonu arkadaşlar 2 günlük kampa gidecek babam izin verir eminim, kıyamaz biricik kızına.”

Kızı 25 yaşında; Baba; “Artık kendi parasını da kazanmaya başladı, bana ihtiyacıda kalmadı, uzun zamandır oturup iki laf da etmedik. Git gide uzaklaşıyor bizden. Zaten bir gün bunun olacağı belliydi. Al işte evleniyor. Aramız eskisi gibi değildi, şimdi de bir kocası var. Prensesim beni terk ediyor.”

Kızı;” Ah babacığım, her dediğime alınıyor, ne demek istediğimi anlamıyor. Bana hâlâ çocukmuşum gibi davranıyor. Bak, işte evleniyorum bir türlü sindiremedi damadını, ondan yapıyor bütün bunları.”Kızı artık 35 yaşında iki çocuk annesi; Baba;” Ne kadar da az görüşüyoruz, keşke daha sık bir arada olabilsek, torunlarımı bu kadar özlemesem. Arkadaşları kocasının akrabaları derken bize sıra gelmiyor tabi. Herhalde onların çevresine göre geride kaldım diye düşünüyor, beni yetersiz görüyor.”

Kızı;” Epey oldu babamlarla da görüşmeyeli. Sen keyfine bak, yoğunsundur dese de, kalbi öyle demiyor biliyorum, giderek daha çok çocuklaşıyor, sitem ediyor farkındayım, her telefonda sesinin tonundan anlıyorum. Zaten sağlığı da pek iyi değil, biraz ilgilenmem gerek, ihmalimin farkındayım

Orta yaş 45; Baba; “Kızımın başarılı olması, mutlu bir yuvası olması ne güzel. Torunlarım da büyüdü, artık gözüm arkada kalmayacak” Kızı; “Babam için çok endişeliyim, onu kaybedersem ne yaparım bilmiyorum”

55 yaşında; Kızı; “Artık danışacağım, bana yardım edecek kim var ki?Seni çok özlüyorum ve arıyorum babacığım. Şimdilerde seni daha iyi anlıyorum, ne zaman ki kızıma aramıyorsun, sormuyorsun,

Bizi özlemiyor musun dediğimde, anne çok yoğunum daha 10 gün önce görüştük, her fırsatta telefonla görüşüyoruz ya, dediğinde beni üzdüğünün farkında değil ve ben babam haklıymış diyorum, keşke seni üzmeseydim.”


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER