Haber Muhteşem

Kuru Üzüm Suyu ve Karaciğer İçin İnanılmaz Faydaları


Devamını Oku…
26 Mayıs 2018 - 14:11 'de eklendi ve 641 kez görüntülendi.


Kuru Üzüm Suyu ve Karaciğer İçin İnanılmaz Faydaları; Karaciğer insan vücudunun en önemli organlarından biridir. Karaciğer kandaki zararlı toksinleri temizler, proteinleri sentezler. Bununla birlikte vücudumuz için en önemli olan enzimleri ve hormonları üretir. Ayrıca karaciğer zarar gördüğünde kendini yenileyebilen tek organdır.

Önemli hastalıkların başında gelen Hepatit A, B, C ve siroz gibi hastalıklar karaciğerimize oldukça fazla zara vermektedir. Aynı zamanda kullandığımız bazı ilaçlar Karaciğerimize aşırı zara vermektedir.

Bu süreçleri atlatmak oldukça zorlu ve zaman istemektedir. Bu nedenle sağlık için Karaciğerimizi her zaman sağlıklı ve temiz tutmalıyız. Kuru üzüm suyu da buna yardımcı olacak doğal ve sağlıklı yöntemlerden biridir.Öncelikle, kuruyemişçilerden yada aktarlardan çok rahat bulabileceğiniz kuru üzümlerinizi dikkatlice seçmeniz gereklidir. Çok parlak olanları seçmeyin; çünkü parıltıları doğal değildir ve aslında onları daha güzel göstermek için uygulanan kimyasal işlemlerin sonucudur. Rengi daha koyu olan ve ne çok sert ne çok yumuşak olan kuru üzümleri tercih edin. Temiz olmalarına özen gösterin.

150 gr kuru üzümü yıkayın ve iki bardak suyu kaynatın. İçine kuru üzümleri atın ve yaklaşık 15-20 dakika boyunca kısık ateşte kaynatın. Ertesi sabah, kuru üzümlerin suyunu süzün ve bu leziz suyu yeniden ısıtın. Suyu tercihinize göre sıcak veya ılık içebilirsiniz, ancak en önemlisi aç karna, kahvaltıdan yarın saat kadar önce içmeniz.

Bu bir günlük ideal uygulamadır. Ayrıca süzülen üzüm tanelerini de ziyan etmeyip, diğer öğün aralarında yada hoşaf yaparak tüketebilirsiniz. Kuru üzüm suyu kan dolaşımınızı daha etkili şekilde temizlemeye yardımcı olacak, karaciğerde bulunan özel biyokimyasal işlemleri uyarır.Kuru üzüm suyunun faydaları ağırlıklı olarak, sizin de bildiğiniz gibi, üzümlerin kendisinden gelmektedir. Bu tedaviyi ayda 1 kez, 4 gün olmak üzere hiçbir yan etkisi ve zararı olmadan uygulayabilirsiniz.

Tabi ki bunun yanında yağ oranı düşük, bol miktarda taze sebze ve meyve içeren bir beslenme alışkanlığınız olursa, genel olarak daha sağlıklı ve kaliteli bir hayatınız olacaktır. Ayrıca daha sağlıklı bir karaciğere sahip olacaksınız ve kuru üzüm suyu da çok daha iyi hissetmenizi sağlayacak harika bir tamamlayıcı olacaktır.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER