Haber Muhteşem

Kuzeni Tek Tek Anlattı! Öleceği İçine Doğmuş! Vasiyeti Yürekleri Dağladı


Kuzeni Tek Tek Anlattı! Öleceği İçine Doğmuş! Vasiyeti Yürekleri Dağladı
17 Şubat 2018 - 14:54 'de eklendi ve 3071 kez görüntülendi.


Kansere yenik düşen Nuray Hafiftaş, yakın çevresinden helallik alınmasını istemiş. Tedavi gördüğü hastanede vefat eden Nuray Hafiftaş ölümünden sonra çevresindeki insanlardan helallik alınmasını istemiş.

Ünlü Türk Sanat Müziği Sanatçısı helallik alması için kuzeni Talip Topçu’ya bu görevi vermiş. Geçtiğimiz yaz ayı Temmuz’da kalın bağırsak ameliyatı olan ve ardından karaciğerine sıçrayan kanser sebebiyle özel bir hastanede tedavi altında tutulan sanatçı Nuray Hafiftaş, geçtiğimiz günlerde vefat etti.

Vefatından sonra çevresindeki insanların aranıp kendisi için helallik alınmasını vasiyet eden Nuray Hafiftaş, kuzeni Talip Topçu’ya bu görevi vermiş.nuray-hafiftas-vefatindan-sonra

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu da köşesinde yazdığı yazıda Nuray Hafiftaş’a yaptığı son ziyareti ve vefatının ardından gelen telefonu yazdı. Nuray Hafiftaş’ın vefatının ardından Talip Topçu tarafından aranıldığını söyleyen Ali Eyüboğlu, şoke olduğunu yazdı.

Ali Eyüboğlu’nun yazısındaki alakalı kısım: “25 Ocak’ta gitmiştim ziyaretine… Kendini bitkin, ama moralini yüksek görmüştüm… Keyifli sohbetimiz daha da yükseltmişti moralini… Ben ayrılmak üzereyken Seren Serengil girmişti içeri… Seren’le sadece soğuk bir “Merhaba” dediğimizi görünce, devreye girip, eritmişti aramızdaki buzları…Çarşamba 13.10’da aradı dayısının oğlu Talip Topçu… Nuray Hafiftaş’ı kaybettiklerini, hala kızının vasiyeti üzerine helallik için aradığını söyledi, şoke oldum… Kanserin genç yaşta aramızdan aldığı Nuray Hafiftaş’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

Peki , tanımayanlar için Nuray Hafiftaş kimdir? 8 Ağustos 1964 doğumlu Türk Halk müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş Ardahan iline bağlı Çıldır’da dünyaya geldi. İnternette yer alan bilgilere göre ilk okulu Taksim’de bitirdi.

İtü Devlet Konservatuarı’nı bitirdi ve ardından İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde dört sene kadrolu devlet sanatçısı olarak çalıştı. Şu ana kadar birçok albüm çıkardı ve 100’ü aşkın söz ve bestesi kendisine ait eserleri bulunmakta.

Bu eserlerinden “ayrılık nikahı” “yalan dünya” ve “isyan ediyorum” şarkılarını Kibariye, “hasret” ile “gurbet” şarkılarını ise İzzet Yıldızhan seslendirdi. Nuray Hafiftaş’ın son çıkardığı albümde ise kendisine ait olan “be hey gafil” ve “yavrular” isimli iki adet bestesi bulunmakta. Türk Halk Müziği klasik sanatçıları literatürüne girmesine sebep olan özellikleri kuşkusuz sadece bunlarla sınırlı değil.

“Eyvah gönül” de ürettikleri eserlerinden, bilinenlerdendir. “Yazı Bir Dert Kışı Bir Dert” ismindeki son albümünün prodüktörlüğünü Yusuf Savaş yapmıştı. İçerisinde 12 tane eser bulunan bu albüm yaklaşık olarak 4 yıl aradan sonra çıkmıştı.

Yazın da albüm çalışmaları yapmayı planlayan Nuray Hafiftaş hayatını kaybetti. Kendisine Allah’tan rahmet sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER