Haber Muhteşem

Kocaman bir şeydi nasıl fark edemedi bilinmiyor. Aylar sonra vücudu tepki vermeye başladı, ağrılar dayanılmaz olunca doktora gitti. Ultrason, tomografi derken gördükleri şey şok etti, hemde karaciğerine doğru ilerliyordu, mutlaka alınması lazımdı…


2 çocuk annesi Hanım Dalkılıç, aylar önce soğuk bir kış vaktinde bal peteği yemişti. Bu şey o zaman girdi vücuduna
11 Kasım 2017 - 20:38 'de eklendi ve 1123 kez görüntülendi.


2 çocuk annesi Hanım Dalkılıç, aylar önce soğuk bir kış vaktinde bal peteği yemişti. Bu şey o zaman girdi vücuduna. Kocaman bir şeydi nasıl fark edemedi bilinmiyor. Aylar sonra vücudu tepki vermeye başladı, ağrılar dayanılmaz olunca doktora gitti. Ultrason, tomografi derken gördükleri şey şok etti, hemde karaciğerine doğru ilerliyordu, mutlaka alınması lazımdı…

Ağrıları sebebiyle doktora başvurdu, yapılan tetkikler sonucunda ortaya çok ilginç bir durum çıktı. Kadıncağızın herhangi bir hastalığı yoktu fakat, rahatsızlığının sebebi sevenlerini çok şaşırttı.

Petek bal yemişti, midesinde tam 10 santimetre tel çıktı Antalya’da 2 çocuk annesi Hanım Dalkılıç’ın midesinden 10 santimetre uzunluğundaki tel ameliyatla çıkarıldı.Kadının teli nasıl yuttuğu kesin bilinmezken, kışın yediği petek bal ile beraber yuttuğu tahmin ediliyor.

Antalya, Korkuteli’nde evli ve 2 çocuk annesi olan Hanım Dalkılıç(42), kış zamanı yediği petek balın arasında görmeden tel yuttuğunu söylüyor. Petek balın içerisinde görmeden tel yuttuğu belirtiliyor.

Birkaç ay sonra karın ağrıları oluşuyor, şiddetli mide yanması ve karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran Dalkılıç, yapılan tetkiklerin ardından midesinde tel olduğu anlaşılıyor. Vücudunda oluşan rahatsızlıklara daha fazla dayanamıyor ve hastaneye başvuruyor.Atatürk Devlet Hastanesinde yapılan tetkikler sonucu olarak midesinde tel olduğu ve bu telin karaciğere doğru ilerlediği belirleniyor, uzman doktorlar tarafından ameliyat ile telin alınmasına karar veriliyor.

Uzman doktorlar ilk olarak ultrason ve tomografi çekiyorlar ve midesinden çıkan bir cismin karaciğere doğru ilerlediği görülüyor. Tehlikeli bir noktaya ilerleyen tel yapılan başarılı operasyon ile alınıyor ve kadın sağlığına kavuşuyor.

Endoskopik yöntemle 10 santimetre uzunluğundaki cisim çıkartılıyor. Bu cismin bir tel olduğu belirtiliyor.

Kapalı yöntemle gerçekleştirilen operasyonun yarım saat sürdüğü, operasyon sonrası ise Hanım Dalkılıç’ın servise çıkartıldığı aktarıldı.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER