Haber Muhteşem

Muz kabuğu ile yapabileceklerinize inanamayacaksınız. Diş beyazlatmadan, baş ağrısını önlemeye kadar muz kabuğunun faydalarını paylaşıyoruz.


Muz Kabuğu ile Yapabileceklerinize İnanamayacaksınız!
06 Temmuz 2018 - 15:28 'de eklendi ve 203 kez görüntülendi.


Muz kabuğu ile yapabileceklerinize inanamayacaksınız. Diş beyazlatmadan, baş ağrısını önlemeye kadar muz kabuğunun faydalarını paylaşıyoruz.

Muz kabuğu ile diş beyazlatma Dişlerinizi fırçalamadan önce bir kaç dakika muz kabuğu ile dişlerinizi ovalamak bembeyaz dişlere kavuşmanızı sağlayacaktır.

Muz kabuğu ile akne ve kırışıklıkların önüne geçin Muz kabuğunun içindeki vitamin ve minareller cildinizdeki iltihabı kurutur. Her gece 10 dakika kadar muz kabuğu tuttuğunuz sivilcelerden kurtulabilirsiniz.Kırışıklar için ise muz kabuğunun sıkılaştırıcı etkisini kullanabilirsiniz, akşamları yarım saat kadar cildinize tuttuğunuz muz kabuğu ertesi gün kırışıksız bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Muz kabuğu ile siğillerden kurtulun Bir hafta boyunca siğilin üstünü muz kabuğunun iç kısmıyla sararsanız, geri gelmemek üzere siğilden kurtulursunuz.Muz kabuğu ile baş ağrısından kurtulun
Özellikle migren ağrısınız varsa soğuk muz kabuğunu alnınıza uygulayın. Ağrının hafiflediğine tanık olacaksınız.

Muz Kabuğu Dişleri Beyazlatır Muz kabuğu ile bitkilerinizi gübreleyin İnce ince dilimlediğiniz muz kabuklarıyla bitkilerinizin toprağını gübreleyebilirsiniz.Muz kabuğu ile ayakkabılarınızı parlatın Deri ayakkabınızı muz kabuğun ile silerek derinin ilk günkü kadar parlamasını sağlayabilirsiniz.

Muz strese karşı faydalıdır; Herkesin  okul veya iş ile günlük hatlarının oldukça yoğun olduğu günümüzde stres ile baş etmek zorundayız.

Bu strese karşı da mücadele edebilmek için yeteri miktarda B vitaminine ihtiyacımız var. B vitamini açısından zengin olan muz da stresin azaltılmasında yardımcı olmakta.

Kalbe faydalı; Muz, tansiyonun düşürülmesinde etkilidir. Kalp ve felç geçirme riskine karşı vücudunuzda koruyucu etkiye sebep olur.

Astıma karşı; Özellikle çocuklar muzu çok sever ve bu yaşta bolca muz tüketilmesi önemlidir. Imperial College London’da yapılan bir çalışmada her gün muz yiyen çocukların astım krizi geçirme riskinin %34 daha düşük olduğu belirtilmektedir.

Demir eksikliğini giderir; Kansızlık sorunu yaşayanlar tüketmelidir. Alyuvar ve hemoglobin üretimi için vücudumuz demire ihtiyaç duymaktadır. Muzdan bu demiri alabilirsiniz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER