Haber Muhteşem

Nasıl Bir Sevap İşledin Bir gün hamile bir gelinin canı et istemiş.


Devamını Oku…
17 Ocak 2018 - 10:13 'de eklendi ve 678 kez görüntülendi.


Nasıl Bir Sevap İşledin Bir gün hamile bir gelinin canı et istemiş. Evlerinde ağılda 60 tane hayvan varmış ama gelin kocasına ete aş erdim bir oğlak keselim diye bunu söylememiş, çekinmiş evde kaynanası belki izin vermez tatsızlık çıkmasın diye düşünmüş.

Sonunda gelin dışarı çıkmış karşı evin gelini onun bu sıkıntılı hâlini görmüş yanına gelmiş. Ne yaptığını sormuş hamile gelin olanları ona anlatmış et aş erdiğini ama evdekilere bunu söyleyemediğini karşı evin gelinine söylemiş.

Karşı evin gelini benim kayın pederim hacda bizimde bir sürü hayvanımız var bir tanesini kesip sana yedirsem hiç bir şey demez demiş ve bu böylede olmuş karşı evin gelini hamile gelin için hayvan kestirmiş ve etini hamile geline yedirmiş.Neyse günler geçmiş kayın pederi hacdan gelmiş, köylüler akrabalar ev halkı hac dönüşü onu karşılamışlar, fakat kayın peder direkt gelinin yanına gidip ona sarılarak ağlamaya başlamış ve sen burada nasıl bir iyilik yaptın, ne gibi büyük bir sevap işledin ki hacda seni kabeyi tavaf ederken gördüm hatta sen olduğuna inanmadım eteğinin ucunu kestim demiş.

Gelin koşa koşa gitmiş ve eteğine bakmış ki , eteği gerçekten kesikmiş. Yani hamile bir kadının aş ermesini gidermek, düşünüp ikramda bulunmak yediğinden yedirmek, onun bir isteğini karşılamak hacca gitmek kadar sevapmış.

Hamile insanların gözüne bile bile yedikleri yiyecekleri sokan ve onların durumunu önemsemeyen insanlar ne kadar büyük vebal aldıklarının farkına varırlar umarım. Hele birde günümüz apartman hayatına bir bakın, kimse kimseyi tanımıyor, karşılaşmalarda alınıp verilen selamdan öte bir şey yok.Pişirdiğin yemeğin kokusunda bile komşu hakkı varken birde hamile olup canının çektiğini, o psikolojiyle olan sıkıntısını ve isteyemeyip de içine düştüğü durumu göz önüne getirin.

Beğendiyseniz Lütfen 1 kez Paylaşın!


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER