Haber Muhteşem

Devamını Oku…


Nikotini Vücuttan Temizlemenin Bitkisel Yolları!
27 Kasım 2017 - 5:09 'de eklendi ve 478 kez görüntülendi.


Vücudunuzdaki biriken ve sizi zehirleyen nikotinden bu bitkisel kür ile kurtulabilir ve ciğerlerinizi temizleyebilirsiniz. Vücudunuzun nikotinden daha iyi temizlenmesi ve yenilenmesi için mutlaka kullanın.

Nikotini vücuttan temizlemenin bitkisel  yolları. Sigaranın sağlığa zararını bilmeyen yoktur ama ne yazık ki bildiğimiz halde içmeye devam ediyoruz. Peki sigaranın içinde bulunan nikotini doğal yollarla gidermek mümkün mü? Hangi bitkiler bu maddeyi vücudumuzdan atmamıza yardımcı olur?

Sigaranın sağlığa zararını bilmeyen yoktur ama ne yazık ki bildiğimiz halde içmeye devam ediyoruz. Sigara kullanan kişilerin  vücudunda  biriken nikotinin senelerce etkileri  sürebilir. Bazı bitkilerin  nikotini vücuttan temizlemede faydalı olduğu belirtilmektedir.Isırgan  otu, İçeriğinde yüksek miktarda  demir ve dezenfektan maddesi barındırır. Isırgan otuyla söz konusu maddeden vücudunuzu temizleyebilirsiniz. Kivi, nikotini vücuttan arındırmada yardımcı bir meyvedir. Ayrıca vücut sağlığı açısından oldukça vitamin ve mineral içermektedir.

Havuç suyu, Sigara kullanan insanların vücutlarında her kullandığı sigarada bulunan nikotinin  3 gün kaldığını  unutmamalıdır. Nikotinin yarattığı olumsuz etkileri ortadan kaldırmak için havuç suyundan faydalanabilirsiniz. Vitaminler bakımından oldukça  zengin olan havuç suyu cildin kendini yenilemesini ve nikotini vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Su, vücutta vücutta bulunan toksinlerin atılması  açısından  çok önemli bir yere sahiptir. Su içmediğiniz takdirde hücrelerin kendini yenilemesi ve sigarada bulunan nikotinin etkilerinin azaltılması oldukça zorlaşır.Çam yaprağı çayı: Ağzınızdaki ve boğazlarınızdaki enfeksiyonlara karşı etkili olduğu belirtilmektedir. Akciğer sağlınız için de tavsiye edilmektedir.

Brokoli: İçerisindeki B5 ve C vitaminlerini karaciğerinizin iyileşmesinde önemli rol oynayan bitkilerdendir.

Portakal: C vitamini deposu olan Portakal, sigara tiryakilerinde olan C vitamini eksikliğini gidermesi bakımından birebirdir.

Kara lahana: Turpgillerdendir ve C vitamini bakımından oldukça zengindir. A, B, E vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, kükürt, magnezyum, bakır ve demir mineralleri de bık miktarda bulundurur. Anti oksidan etkisine sahip olmasıyla nikotinin atılmasında önemli rol oynar.

Ve en önemlisi, daha fazla zehir almamak, yani sigarayı bırakmanız ve sağlıklı beslenmenizdir.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER