Haber Muhteşem

Nüfusa göre 2004 doğumlu kızı kaçırdı, gayri resmi olarak evlendik dedi, ailesi polise başvurdu


Devamını Oku…
07 Şubat 2018 - 16:15 'de eklendi ve 1857 kez görüntülendi.


Nüfusa göre 2004 doğumlu kızı kaçırdı, gayri resmi olarak evlendik dedi, ailesi polise başvurdu, Polis zanlıyı yakaladı ve küçük kız tam 3.5 ay sonra evine döndü, anlattıkları ise … 3.5 ay boyunca süren çile…

Nüfusa göre 2004 doğumlu olan fakat kemik testine göre 15 yaşları civarında olan kızı 29 yaşındaki M.T. kaçırdı ve Diyarbakır’ın Hazro ilçesine götürdü.

Gayri resmi olarak nikah kıydığı ve cinsel istismarda bulunduğu belirtildi. Mahkeme kararında ‘mağdurun rızasıyla cinsel ilişkiye girdiğine’ dair savunmaya ’15 yaşını bitirmemiş mağdurun rızasının hukuken geçerli olamayacağını’ kararı ile cevap verdi. Zanlıya 15 yıl 10 ay hapis cezası verildi.Olay 2015 yılında meydana gelmişti, annesi, nüfusa göre 11 yaşındaki kızının kaçırılmadan 2 gün önce babasından oyuncak bebek istediğini söylemişti.

Hakkında yakalama kararı çıkartılan M.T.’nin 21 Ocak 2016’da polis tarafından yakalandığı zaman savunmasında rızasıyla kaçırdığını söyleyerek kendini savunduğu belirtildi.
Savcı çocuğun 15 yaşını doldurmadığını belirterek rızası olduğuyla ilgili savunmaya karşı çıktı.

İddianamede ise mağdurun ailesinin şikayetlerinden vazgeçtiğini, doktor raporunda ise cinsel istismarın tespit edildiği belirtildi. Savcı M.T.’nin ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ ve ‘Cinsel amaçla çocuğu hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından 25 yıla kadar hapsini istedi.İddianamenin kabul edilmesinin ardından M.T.’nin davası tutuklu olarak Diyarbakır 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. M.T. savunmasında mağdur ile ilişkiye girmediğini söyledi,

“Ailesine ve mahkemeye ilişkiye girdiğimizi söylememizin sebebi evlenmek istememizdir.
Suç olduğunu bilmiyordum. Çevremde çok kız kaçırma olayı oldu, kimse tutuklanmadı. Bunun için böyle bir şey yaptım” dedi.

Mağdurun anne ve babasının davanın kapanmasını istedikleri için şikayetçi olmadıklarını söyledikleri belirtildi. Mağdur S.E.’nin ise ifade sırasında sık sık ağladığı belirtilirken ifadesinde şikayetçi olduğu ve tehdit edildiği için rızasıyla kaçtığını söylediği aktarıldı.

9 Ekim 2015 günü kaçırılan küçük kızın kaçırılmadan 2 gün önce babasından oyuncak bebek istediğini annesi açıklamıştı, Mahkeme ise çocuğun rızası olmaz diyerek 15 yıl 10 ay hapis cezasını kesti.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER