Haber Muhteşem

Nuray Hafiftaş’ın Vefatından Hemen Evvel Yaptığı Paylaşım Türkiye’yi Gözyaşlarına Boğdu!


Nuray Hafiftaş’ın Ölmeden Önceki Paylaşımı Türkiye’yi Gözyaşlarına Boğdu…
15 Şubat 2018 - 2:11 'de eklendi ve 1802 kez görüntülendi.


Nuray Hafiftaş’ın Vefatından Hemen Evvel Yaptığı Paylaşım Türkiye’yi Gözyaşlarına Boğdu!
Türkülerin Kraliçesi olarak tanınan Nuray Hafiftaş kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etti. Son paylaşımında

nuray-hafiftas

“Dualarınız ile daha iyi olacağım. Yaza albüm çalışmam var.” yazmıştı. Ve ardından dostlarıyla fotoğraflarını paylaşmıştı.Tedavisini devam ettirdiği hastanede hayatını kaybeden çok ünlü Türk Halk Müziği Sanatçısı Nuray Hafiftaş’ın ölmeden önce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım sevenlerini üzdü, yürekleri dağladı…

nuray-hafiftass

20 Kilo vermişti. Kalın bağırsak ameliyatı olduktan sonra kanser karaciğerine de sıçramıştı.
Instagram hesabından son paylaştığı paylaşımından hayranlarından ve sevenlerinden dualar istemişti.“Dostlarımla Ve sizlerin duaları ile inşallah çok daha iyi olacağımı Yaza albüm çalışması için anlaştık” ifadelerini kullanmıştı. Şimdi paylaşımlarına binlerce insan yorum yazıyor…

nuray-hafiftas-paylasim

Peki , tanımayanlar için Nuray Hafiftaş kimdir? 8 Ağustos 1964 doğumlu Türk Halk müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş Ardahan iline bağlı Çıldır’da dünyaya geldi. İnternette yer alan bilgilere göre ilk okulu Taksim’de bitirdi.

İtü Devlet Konservatuarı’nı bitirdi ve ardından İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde dört sene kadrolu devlet sanatçısı olarak çalıştı. Şu ana kadar birçok albüm çıkardı ve 100’ü aşkın söz ve bestesi kendisine ait eserleri bulunmakta.

Bu eserlerinden “ayrılık nikahı” “yalan dünya” ve “isyan ediyorum” şarkılarını Kibariye, “hasret” ile “gurbet” şarkılarını ise İzzet Yıldızhan seslendirdi. Nuray Hafiftaş’ın son çıkardığı albümde ise kendisine ait olan “be hey gafil” ve “yavrular” isimli iki adet bestesi bulunmakta. Türk Halk Müziği klasik sanatçıları literatürüne girmesine sebep olan özellikleri kuşkusuz sadece bunlarla sınırlı değil.

“Eyvah gönül” de ürettikleri eserlerinden, bilinenlerdendir. “Yazı Bir Dert Kışı Bir Dert” ismindeki son albümünün prodüktörlüğünü Yusuf Savaş yapmıştı. İçerisinde 12 tane eser bulunan bu albüm yaklaşık olarak 4 yıl aradan sonra çıkmıştı.

Yazın da albüm çalışmaları yapmayı planlayan Nuray Hafiftaş hayatını kaybetti. Kendisine Allah’tan rahmet sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER