Haber Muhteşem

Vücudunuzdaki ödemler ve şişkinlikler için bu besinleri tüketmeniz tavsiye edilmektedir.


Ödem ve Şişkinliğe Karşı 8 Besin!
15 Ocak 2018 - 16:03 'de eklendi ve 274 kez görüntülendi.


Vücudunuzdaki ödemler ve şişkinlikler için bu besinleri tüketmeniz tavsiye edilmektedir. Vücudunuzdaki ödemleri ve şişkinlikleri doğal bir şekilde azaltmanıza yarar sağlayacak besinleri mutlaka tüketin.

İnsanda ödem şişkinliğin zerresini bırakmayan 8 yiyecek Ödem ve şişkinlik kadınları  rahatsızlık veren  ve sıkıntı yaratan bir sorundur. Bazı dönemlerde  birkaç kilo aldığınızı düşünebilirsiniz, fakat bu olay ödem birikimidir.

Bunun sebebi   oldukça fazla tuz kullanmanız, böbrekleri fazla zorlamanız, yaşanılan hormonal dengesizlikler veya bedeninizdeki sıvıları normal yollardan atamamaktan kaynaklanabilir. İlerleyen yaşın ve metabolizma yavaşlamaya başladıkça bel kısmında yağ ve bedende aşırı ödem birikmesi bilhassa hanımlar  için gayet normaldir.Maydanoz, Sabahları yiyeceğiniz  bir demet maydanoz ödem ve şişkinlik için en etkili olan bir gıdadır. Nar suyu, ödem giderici etkiye sahiptir. Fakat şeker hastalığı olanların nar suyunu  ne kadar  tüketmesi gerektiğini doktorunuza danışarak öğrenmeniz gerekiyor.

Muz, içeriğinde taşıdığı potasyum ile bedendeki ödemleri gidermeye yardımcı bir meyvedir. Aynı zamanda insan vücudunun ihtiyacı olan doğal şekerin alınmasını da sağlamaktadır.

Ananas Doğal detoks olarak da bilinmektedir. Ödem ve şişkinlik için  suyunu tüketebilirsiniz. Yoğurt ödem ve şişkinlik için tüketeceğiniz az yağlı yoğurdu  kendimiz hazırlayabiliriz.Detoks içecekleri ve smoothielerin de liste başında olan yoğurt prebiyotik etkisi ödemleri gidermede faydalıdır. Bol bol su içmek, ödemlerden ve şişkinlikleri gidermede en önemli kuralıdır.

Günlük 1,5 litre ve üzerinde su tüketmek gerekiyor. fakat arka arkaya tüketilen su vücut için zararlı olabilmektedir.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER