Haber Muhteşem

İnsan öldükten sonra arkasından hangi sesler duyulur?


ÖLDÜKTEN SONRAKİ SESLER
27 Haziran 2018 - 22:46 'de eklendi ve 7233 kez görüntülendi.


İnsan öldükten sonra arkasından hangi sesler duyulur? Ruh bedenden ayrılıp ölüm vaki olunca İnsanoğlu için söylenecek üç ses vardır, onlar sırası ile şöyledir;

“Ey insanoğlu! Dünya mı seni bıraktı, sen mi dünyayı bıraktın? Dünya mı seni topladı, sen mi dünyayı topladın? Dünya mı seni öldürdü, sen mi dünyayı öldürdün?”

• Ölen kimse, yıkanacağı yere konduğu zaman da gökten üç ses gelir ki; onlar da sırası ile şöyledir: “Ey insanoğlu! Hani nerede güçlü bedenin, şimdi ne kadar da zayıfsın!Hani nerede güzel konuşman, şimdi ne kadar da suskunsun! Hani nerede duyan kulakların, şimdi ne kadar da sağırsın! Bu ses, şu cümle ile bağlanır: “Hani, seçkin dostların neredeler, ne kadar da yalnız kaldın!”

• Ölen kimse, kefenlendiği zaman da yine gökten üç ses gelir ki onlar sırası ile şöyledir: “Ey insanoğlu! Eğer Allah’ın rızasına sahip isen, ne mutlu sana. Eğer Allah’ın dargınlığını almışsan, vay haline!

Ey insanoğlu! Eğer yerin cennet ise, ne mutlu sana. Eğer yerin cehennem ise vay haline!
Ey insanoğlu! Uzun bir yolculuğa çıkıyorsun, azığın da yok. Evinden çıkıyorsun, bir daha da oraya dönmeyeceksin. Hem de sonsuza kadar. Dehşetlerle dolu bir eve gidiyorsun.”• Ölen kimsenin cenazesi taşınmaya alındığı zaman yine gökten üç ses gelir; bu sesler de sırası ile şöyledir: “Ey insanoğlu! Eğer amelin hayırsa, ne mutlu sana. Eğer tevbekâr olmuşsan, ne mutlu sana. Eğer Allah’a itaatkâr olmuşsan, ne mutlu sana.

• Ölen kimse, cenaze namazı kılınacağı yere konduğu zaman da gökten üç ses gelir, o sesler de sırası ile şöyledir: “Ey insanoğlu! Şimdiye kadar işlediğin her işini, şu anda göreceksin.

Eğer işlerin hayır ise, hayır göreceksin. Eğer amelin şer ise, şer göreceksin.” • Ölen kimsenin cenazesi kabir ağzına konduğu zaman gökten üç ses daha gelir ki; bu sesler sırası ile şöyledir: “Ey insanoğlu! Ömür boyu çalıştın, bu batak için ne hazırladın?

Zengin halinden, bu fakirlik gününe ne taşıdın? Bu karanlık yer için, nasıl bir aydınlık getirdin?” • Ölen kimse, kabrine konduktan sonra da yerden üç ses gelir; bu sesler de sırası ile şöyledir: “Ey insanoğlu! Sırtımda iken gülüp oynuyordun; şimdi içimde ağlayacaksın.

Sırtımda iken sevinçli idin; şimdi içimde üzüleceksin. Sırtımda iken konuşuyordun, şimdi suskun olacaksın.” Bu yazı Dekâikü’l-Ahbâr, Dürretü’l-Vaizîn isimli kaynaktan alınmıştır. İnsanoğlunun durumunu ve halini resmetmektedir.

Ve sonra ölen kimseyi insanlar kabrinde yalnız bırakıp giderler, Ey Allah’ın kulu şimdi tek başına yalnız kaldın, herkes seni seni bu kabir karanlığında bırakıp gitti. Halbuki sen onlar için Allah’a karşı gelmiştin!

Bugün Allah, sana öyle merhamet edecek ki, insanlar buna şaşıracaklar. Çünkü Allah sana bir ananın çocuğuna olan şefkatinden daha şefkatlidir.”

BU DÜNYA EKİN TARLASI NE EKERSEN ONU BİÇERSİN ÖNEMLİ OLAN AHİRETTİR YOL KISADIR KARDESIM HİÇ ÖLMEYECEK GİBİ YAŞAMA GİDENLER NEREYE GİTTİ BİR DÖN BAK ARDINA TÖVBE ET ONUN RAHMETİNE SIĞIN MERHAMETLİLERİN EN MERHAMETLİSİNE

Bu dünya mel’undur içindeki aldatmacalar da mel’undur {yalandır} Geldiğimiz yere gidecegiz birer birer Hesap var terazi var azap var sonsuzluk var. PAYLAŞALIM HERKES OKUSUN


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER