Haber Muhteşem


Yaşlı kadının hırsıza yazdığı not herkesi duygulandırdı…ÖLEN KAYINVALİDESİNİN EŞYALARINI TOPLARKEN KURAN’IN ARASINDAN ÇIKAN NOT İLE ŞOK OLDULAR..
07 Mart 2018 - 8:55 'de eklendi ve 34126 kez görüntülendi.


Kayınvalidesi vefat ettikten sonra evinde Kur’an okumak için toplanan yakınları Kur’anın içinde yaşlı kadının hırsıza hitaben yazdığı bir not buldular.

İZMİR’de solunum yetmezliği olan 94 yaşındaki yaşlı kadın hayatını kaybettikten sonra yakınları şu notu buldular. “Evladım kapıyı açık bırakma lütfen kapat”

Aliye Türkan Tüzemen, İzmir’de yaşıyordu. Erzurumlu bir iş adamının kayınvalidesiydi. Erzurumlu iş adamı Yılmaz Kuşkay, kayınvalidesinin oturduğu İzmir’in Hatay semtinde bulunan evinde yıllar önce yazdığı bir not buldu. Bir bankanın kağıdına büyük harflerle yazılmış bu not görenleri hem üzüyor hem de şaşırtıyor.

Yaşlı kadın şöyle bir not yazmış, “Eve hırsızlığa gelene not. Bak evladım yaşım 84. Ne takım var, ne tutkum. Evimi karıştırma. Şuraya koyuyorum şu parayı. İstersen al, helal olsun.

Almazsan Allah razı olsun. Vakit kaybetme oğlum. Güle güle. Evladım kapıyı açık bırakma lütfen kapat. Ben varken de gel buyur. Beraber arayalım, ama sonunda sen mahcup olursun.”

Kayınvalidesinnin 10 yıl önce bu notu yazdığını belirtiyor Yılmaz Kuşkay, kayınvalidesini Çeşme, Çakabey Mezarlığı’nda toprağa veriyor ve Hatay’dan birlikte geldikleri eşiyle beraber kayınvalidesinin evine gidiyorlar.

10 yıl kadar önce Erzurum’a tatile gitmeden önce bu notu yazdığını söylüyor. Kuşkay’ın açıklaması ise şöyle, “Kayınvalidem 10 yıl önce Erzurum’a tatile gelirken bu notu yazıyor. Notu o zaman masanın üzerine, bir miktar para ile bırakıyor.

Biz de cenazeden sonra Kuran-ı Kerim okumak için açtığımızda o notla karşılaştık. Hırsıza notu, görünce şaşırdım. Sosyal paylaşım sitesinde paylaştım. Çok büyük ilgi gördü”

Bu duygulandıran saflığı, temizliği ve  insanımızın güzelliğini arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz…

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER