Haber Muhteşem

Adam oto yolda oldukça süratli bir şekilde yol alıyordu, arkasına yaklaşan trafik ekibi çakarlarını yakarak sağa çekmesini istedi.


Devamını Oku…
26 Kasım 2017 - 3:08 'de eklendi ve 848 kez görüntülendi.


Adam oto yolda oldukça süratli bir şekilde yol alıyordu, arkasına yaklaşan trafik ekibi çakarlarını yakarak sağa çekmesini istedi. Adam ibreye bakınca “hey Allah’ım nasılda fark etmedim ekibi de görmedim kör gibi, of ya şimdi cezayı yedik puanım da az, birde ehliyete el koyarlarsa yandık” diye söylenerek kenara çekti.

Trafik polisi aracın yanına yaklaşıp klasörünü açıp yazmaya başlayınca , adam acaba yırtabilir miyim düşüncesiyle konuşmaya başladı.” Memur bey çok özür dilerim inanın farkında değildim, dalmışım bu seferlik ceza kesmesek?.polis memuru hiç oralı değil yazmaya devam eder.

Adam tekrar “amirim yapmayın gözünüzü seveyim bu seferlik affedin, puanım az ehliyetime el koyarsanız küçük kızımı kreşe bırakamam, karımın da ehliyeti yok lütfen rica ediyorum” Polis memurunda tık yok, hiç tepki vermeden bakmadan yazmaya devam ediyor.” Memur bey bu radarlar zaten her zaman doğru göstermeyebiliyor, bu seferlik hızı biraz düşük yazsak.” Polis memurunun yüz ifadesi halen asık adamın dediklerine hiç aldırmıyordu.

Adam içinden sinirlenmeye başladı , battı balık yan gider söylenmeye başladı. “Bizde kime konuşup derdimizi anlatmaya çalışıyoruz.” derken bir taraftan da polis memurunun hâla nasıl ehliyet ruhsat istemeden ceza yazdığını merak ediyordu.

Polis memuru yazmayı bitirince yazdığı kağıdı klasörden çıkardı, cam aralığından adama uzattı ve arkasını dönüp gitti. Kağıdı alıp bakan adam ceza kağıdı olmadığını görünce çok sevindi ve okumaya başladı.Kağıtta şöyle yazıyordu : “İki yıl önce kardeşim trafik kazasında hayatını kaybetti, aşırı süratten direksiyon hakimiyetini kaybedip bariyerlere çarpıp can verdi. Geride gözü yaşlı bir eş ve 5 yaşında ki kızını yetim bıraktı.

Şimdi ben onun yanında çocuklarıma sarılamıyorum, her gördüğü baba ve çocuğa gıptayla bakıyor,her gün babasını sayıklıyor. Lütfen, sende hızlı gidip ne kızını ne de başka çocukları yetim bırakma.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER