Haber Muhteşem

Pankreası yenileyen bitkiler nelerdir? Hangi bitkiler pankreası arındırır ve pankreasa iyi gelir?


Pankreası Yenileyen Bitkiler…
12 Mart 2018 - 9:33 'de eklendi ve 3174 kez görüntülendi.


Pankreas vücudumuzdaki en önemli organlardan biridir, fakat pek fazla önemsenmediği belirtilmektedir. Pankreas günlük vücudumuzda üretilen atıkları filtreler. Bu filtre işlevi hayati öneme sahiptir.

Eğer vücudumuzda çok fazla atık birikirse, pankreas sağlıklı bir şekilde çalışamaz ve bu durum çeşitli rahatsızlıklara sebep olur.

Bunu önlemek için pankreasa iyi bakmalı ve pankreasa iyi gelen besinleri tüketmeyi ihmal etmemeliyiz. Peki pankreası yenileyen ve pankreasa iyi gelen besinler nelerdir?Karahindiba

karahindiba

Karahindiba kökü pankreasa iyi gelen bitkilerdendir. Safra üretimini tetikleyerek karaciğer ve safra kesesi fonksiyonlarını destekler. Bu sayede pankreasın iş yükünü azaltır.Sarımsak

sarimsak

Yemeklerin yanında çiğ olarak yenilen sarımsak pankreasa çok faydalıdır. Mümkünse sabahları bir diş çiğ sarımsak yemek dolaşım sisteminden pankreasa, yaralardan bağırsak parazitlerine kadar her konuda etkilidir.

Centiyana kökü (Gentiana lutea):

centiyana

Centiyana kökü (Gentiana lutea) kronik pankreatit varsa oldukça etkilidir. Hem vücudu hem de pankreası arındıran bitkiler arasındadır. Bağırsak kurtlarını yok eder. Karaciğeri güçlendirir. Centiyana kökü (Gentiana lutea) iştah açar.

1 kaşık Centiyana kökü (Gentiana lutea) kökünü 1 fincan suya koyun ve kaynatın. Günde 2 fincan içebilirsiniz.

Tarçın

tarcin

Pankreası yenileyen bitkiler arasında en etkililerden biri de tarçındır. Sindirime destek olur ve sağlığa iyi gelir. Meyvelerin, kahvenin veya keklerin üzerine serperek de tüketebilirsiniz.

Ardıç yemişi (Cedar berry):

ardic-yemisi

Ülkemizde pek yaygın olmayan ardıç yemişi de Pankreası yenileyen bitkiler arasındadır. Özellikle ABD’de çok tüketilir. Sindirime yardımcıdır ve toksinleri temizleyerek pankreası da yeniler.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER