Haber Muhteşem

Saat epey ilerlemiş birçok iş yeri AVM’ler kapandı kapanacak, el ayakta yavaş yavaş çekilip ortalık tenhalaşmaya başlamış.


Devamını Oku…
25 Şubat 2018 - 23:31 'de eklendi ve 1272 kez görüntülendi.


Bronz fare heykeli: Saat epey ilerlemiş birçok iş yeri AVM’ler kapandı kapanacak, el ayakta yavaş yavaş çekilip ortalık tenhalaşmaya başlamış.

O sırada adamın biri bir mağazanın vitrininde bir fare heykeli görmüş.Tam kapanmak üzere olan mağazaya girip sormuş “şu neyden yapılmış, fiyatı ne kadar.” Tezgahtar “50 lira efendim, bronzdan yapılmış” demiş.

“Hikâyesini de öğrenmek isterseniz ayrıca 100 lira daha vereceksiniz.” Adam gülümseyerek “Hikâyesine gerek yok, onu boş ver. Tamam alıyorum heykeli ” demiş ve 50 lirayı verip heykeli satın almış ve dükkândan dışarı çıkıp sokaktan ana caddeye doğru yürümeye devam etmiş.Elindeki bronz fare heykeliyle yürürken birden arkasında onu takip eden, her geçen saniye sayıları artan gerçek fareleri fark etmiş.

Adam yürüdükçe her mazgaldan, her bodrumdan, her delikten onlarca fare çıkıp peşine takılıyor. Hızlı adımlarla sokaktan caddeye çıkınca farelerin sayıları da yüzlerce olmuş.

Korkmaya başlayan adam adımlarını daha da hızlandırınca fareler de çığlıklarla hızlanmışlar. Adam koşmaya başlayınca sayılarıda gittikçe artan yüzlerce fare koşarak çığlıklarla onu takip etmiş.Adam koşa koşa nihayet deniz kenarına rıhtıma ulaşmış ve korkusundan bronz heykeli olanca gücüyle denize fırlatmış. Binlerce fare de heykelin arkasından denize atlamış ve hepsi boğulmuş.

Adam ertesi gün erkenden büyük bir heyecanla heykeli satın aldığı mağazanın kapısı açılır açılmaz içeri girmiş. Dün akşamki son müşterisi adamı görünce “Evet..” demiş tezgahtar. “Hikâyesini de öğrenmeye geldiniz değil mi?”

Adam “Hayır. Hayır.” diye cevap vermiş heyecanla , ”Sizde bronz politikacı heykeli de var mı? Hatta varsa yanında bir tane de bürokrat heykeli rica edecektim.”

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip etmeyin unutmayın…


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER