Haber Muhteşem


Şarj sorununa harika çözümler geliyor!Şarj Sorunu Tarih Oluyor!
06 Kasım 2016 - 17:12 'de eklendi ve 3701 kez görüntülendi.


5 Dakika içirisinde telefonumuz şarj olsaydı ne kadar iyi olurdu değil mi? Artık teknoloji firmalarının en büyük hedefi herkesin derdi olan batarja sorununa bir çözüm bulmak.

İlk büyük hamle Huawei firmasında geldi. Huawei teknoloji firması yakın zamanda 5 dakika içerisinde yüzde 48 şarj olabilen yeni bataryasının tanıtımını yaptı.

Huawei’nin yeni ürettiği bu cihaz ile akıllı telefonların ve hatta tabletlerin batarya sorununu çözüyor.

Huawei’nin ürettiği bu yeni bataryadaki gelişmiş özellikler ile normal pilin dolma süresinden neredeyse 10 kat daha hızlı bir şekilde şarj olabiliyor.

Huawei, Japonya’da 56.sı düzenlenen Batarya sempozyumunda yeni teknolojisini duyurdu. Huawei’nin bu yeni buluşu hızlı şarj ile bataryalarımızı 10 kat daha hızlı bir şekilde şarj edebileceğiz.

Akıllı telefonun küçük bataryalı olanlarının %48’ini 2 dk içerisinde ve daha büyük bataryaya sahip olan telefonların ve tabletlerin %68’ini 10 dakika içerisinde şarj edebilen bu teknoloji çok yakında piyasaya sürülecek.

Ayrıca Huawei, bu yeni teknolojisinin pilin ömrüne herhangi bir zarar vermediğini belirtti.

Hızlı Şarj teknolojisini hedefleyen tek şirket Huawei değil, Qualcomm’da 5 dakika içerisinde %60 şarj edilebilen bir teknoloji üzerinde çalışıyor.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER