Haber Muhteşem

Sakarya mezarlıklar müdürü, başından geçen bu ilginç olayı anlatıyor, dinleyenleri çok şaşırtan olayın detayları haberimizde…


Şehit annesi hayatını kaybetti, vasiyetinde ise oğlunun yanına
14 Ekim 2017 - 13:02 'de eklendi ve 8352 kez görüntülendi.


Ali imran suresi 185. ayetinde dediği gibi, “Her canlı ölümü tadacaktır.” ve hepimizin gideceği son yer olan mezarlıklar sessizliği kadar ilginç ve ibretlik olaylara da sahne olabiliyor.

Sakarya mezarlıklar müdürü, başından geçen ilginç olayları anlattı. Şehit annesi hayatını kaybetti, vasiyetinde ise oğlunun yanına gömülmek istediğin yazmıştı, mezarcı şehidin mezarını açmaya başladığı sırada öyle bir şey oldu ki, çığlık çığlığa kaçmaya başladı…

0

İşte Yaşadıklarını şöyle anlatıyor; Başına onlarca ilginç olay gelen mezarlıklar müdürü, miras kavgalarına, gelin kaynana çekememezliği yüzünden yerleri değişen mezarlara ve en ilginci yıllar sonra mezarı açılan şehidin bozulmamış cesedi.

Mezarlık başında çok ilginç olaylara şahit olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürü Erhan Yanmaz, 27 yıl imam hatip olarak görev yaptıktan sonra Mezarlıklar Müdürlüğü’nde göreve başlamış, gasilhanede başından geçen birçok ilginç olaya birde mezarlıklar eklenmiş, gasilhanede başından geçenleri,“Gasilhanede öyle olaylar oluyor ki annesi, babası burada yıkanırken kardeşler miras kavgasına giriyorlar. ‘Ev senin, araba benim. Tarla senin, arsa benim. Sen baktın, bakmadın’ diyerek yumruk yumruğa kavga edenler oluyor.

Ayırmak için polis bile çağırdığımız oldu. Kız kardeşlerin ağabeylerini bile dövdüğüne şahitlik ettim. Çok sıkıntı çektiğimiz zamanlar oluyor.” diye anlatıyor.

“ŞEHİDİN BOZULMAMIŞ CENAZESİNİ GÖREN MEZARCI KAÇTI”Mezarlıklar Şube Müdürü Erhan Yanmaz, bir mezarcının başından gelen olayı şöyle anlatıyor, vefat eden bir kadın deprem şehidi olan oğlunun mezarına gömülmek istediğini vasiyet ediyor ve vefat eden bu kadını oğlunun kabrine gömmek için mezarı kazmaya başlayan mezarcı ibretlik bir olay ile karşılaşıyor.

Kabri açan mezarcının başından geçenleri şöyle anlatıyor,

Görevli mezarı kazmaya başlıyor. Tahtaları kenara atarken bir bakıyor ceset olduğu gibi duruyor. O hali görünce mezarcı kaçmaya başlıyor. Sorumlu beni arayıp ‘müdürüm mezarcı kaçıyor’ dedi.

Ben de ‘mezarlıktan başka kaçılacak yer yok. Nereye kaçıyor. Bırak kaçsın buluruz. Mezar kazdığı yere git bak’ dedim. Mezar başına gidince cesedin olduğu gibi durduğunu bana söyledi.

Ben de ‘hemen sıfırdan gömer gibi tahtalarını üzerine koy, toprakla kapa’ dedim.

Onlar Allah’ın emniyeti altında. Yanında boş bir yer vardı. Annesini de onun yanına gömdük. Durumu yakınlarına anlatınca herkes ağladı.” dedi.

Bir başka mezarcının da mezar kazımı sırasında bayıldığını söyleyen Yanmaz olayı şöyle anlatıyor, “Mezar yeri kazılırken yandaki mezarda açılma olmuş. Tahtaların arasından kefenli bir ceset gözükmüş. Mezarcı bayılmış. Biz mezarcıyı aradık. Ancak ulaşamadık.

Cenaze yakınları mezara bakmaya geldiğinde mezarcıyı baygın bulmuşlar. Mezarcı uyandığında açılan mezardan çok güzel bir kokunun geldiğini ve sonrasında kendinden geçtiğini söyledi.

Mezarı açılan kadının cenazesi hiç bozulmamış. Yakınları kadının doğumda bebeğiyle öldüğünü söylediler.”

Zaman zaman vatandaşların ilginç taleplerle kendilerine başvurduğunu ifade eden Yanmaz, bir gelinin kaynanasının mezarının kaldırılması için istekte bulunduğunu belirtti.

Talep karşısında büyük şaşkınlık yaşadıklarını anlatan Yanmaz, yaşanan olayı şöyle aktardı: “Bir gün otururken dışarıdan bağırma sesleri geldi.Baktığımda evli bir çift gelmişti. ‘Niye bağırıyorsunuz? Ne oldu? Yardımcı olalım’ dedim.

Gelin ‘Emirdağ Mezarlığı’nda kayınpederim ile kaynanam yatıyor. Kayınpederim orada dursun. Kaynanamı oradan çıkartın. Başka yere götürün’ dedi. ‘Ne istiyorsun kaynanandan.

Zaten vefat etmiş, toprağa girmiş’ diye sordum. ‘Ben ondan çok çektim. Onun yanında yatmam. Onun oradan çıkartılmasını istiyorum. Ben yatacağım orada.

Onu çıkartın nereye istiyorsanız oraya götürün’ dedi. Bunun üzerine ‘Tapusu sizin üzerinize değil. Söz sahibi değilsiniz burada. Sen git beyinle başka bir yerden al.

Kusura bakmayın burası otel değil. Onları rahat bırakın’ diyerek gönderdim. Sonra beni belediyeye gidip şikayet ettiler.”


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER