Haber Muhteşem

‘BÖYLESİ MASALLARDA OLUR’ DEDİRTEN OLAY TEKİRDAĞ’DA YAŞANDI!


SON KEZ GÖRMEK İÇİN TABUTU AÇTIKLARINDA…
30 Ocak 2018 - 12:27 'de eklendi ve 2937 kez görüntülendi.


‘BÖYLESİ MASALLARDA OLUR’ DEDİRTEN OLAY TEKİRDAĞ’DA YAŞANDI! Tekirdağ Devlet Hastanesi’nde tedavi görmekte olan Özgül İçöz ve Fehmi Parapan hayatını kaybetti.

Ölüm belgelerinin hazırlanması sonrası cenazeler Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’ne bağlı olan gasilhanenin morguna gönderildi ve ailelerine teslim edildi.

Ancak Uzunköprü’ye götürülmesi gereken Özgül İçöz’ün cenazesi yanlışlıkla Malkara İlçesi’nde toprağa verilecek olan Fehmi Parapan’ın ailesine teslim edildi. Malkara’ya bağlı Izgar Mahallesi’nde aynı gün içerisinde Fehmi Parapan zannedilen Özgül İçöz’ün cenazesi toprağa verildi.TABUTTAN ERKEK CESEDİ ÇIKTI Diğer cenaze ise gasilhanede 1 gün bekletildikten sonra Edirne’nin Uzunköprü İlçesi’nden gelen aileye teslim edildi. Özgül İçöz’e ait olduğu zannedilerek toprağa verilecek olan cenazenin yakınları son bir kez yüzünü görmek istediler. Fakat tabuttan erkek cesedi çıkınca yakınları şok geçirdi.

Durum Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğüne bildirildi ve cenazelerin karıştığı ortaya çıktı. Malkara’da toprağa verilen Özgül İçöz, mezar açılarak tabutla birlikte ailesine teslim edildi. Fehmi Parapan cenazesi de doğru aileye teslim edilerek aynı toprağa verildi. İki aile de Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterdi.

BAŞKAN ALBAYRAK: SORUŞTURMA AÇTIK Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, cenazelerin üzerinde isim yazılmasına rağmen karıştırıldığını idari soruşturma başlattıklarını açıkladı. Bu olayda çalışanların hem de ailelerin ‘Ufak bir dikkatsizliği’ olduğunu kaydeden Albayrak, konuyla ilgili şöyle konuştu;İHMALİ OLAN PERSONELLE İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

“Maalesef böyle bir olay olmuş. Cenazeler aynı anda müdürlüğümüze getirilmiş, tabutların üzerinde isimler de yazıyormuş ama ailelerden biri cenazesini alıp oradan ayrılmış.

Çalışanlarımızın ve ailelerin ufak bir dikkatsizliği sonucu cenazeler maalesef karışmış. Bir tanesi gömülmemiş, diğeri gömülmüş ve sonra fark edilmiş. İki aile ile görüştüm. Üzgünüm tabii ki daha dikkatli olmak lazım. İhmali olan personelle ilgili idari soruşturma başlattık.”


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER