Haber Muhteşem

Terazi kiloluğu olarak bakkaldan aldığı şeyi kullanıyordu…


Devamını Oku…
08 Kasım 2017 - 15:21 'de eklendi ve 3351 kez görüntülendi.


Kasabanın kenar mahallesinde yaşlı kadın tek başına yaşıyordu. Kocası vefat ettiğinden bu yana hayat, geçinmek daha bir zor daha bir meşakkatli geliyordu.

Yine de haline binlerce şükrediyor,elim ayağım tutuyor, elhamdülillah kimseye muhtaç değilim diye dua ediyordu.

Bir ineği vardı. Onu otlatmaya götürür sabah akşam sütünü sağar konu komşuya satar geçimini böyle sağlardı. Fazla sütten tereyağı, çökelek peyniri yapar.Haftada iki kez kasabanın merkezinde ki bakkala satardı. Bakkal tereyağı ve peynirleri alır karşılığında biraz para biraz ihtiyaçları verir, işlerini karşılıklı görürlerdi.

Bakkal aldıklarını iyi paraya sattığı için bu alışverişten çok memnundu ve hep dada fazla yapıp getirmesini ister yaşlı kadına da ancak bu kadarına gücünün yettiğini söylerdi.

Bakkal aldıklarını hiç tartmazdı, sonra bir gün aklına nereden geldiyse içine bir şüphe düştü ve tereyağı ve peynirleri tarttı.Bir kg diye aldıklarının hepsi 900 gramdı.Çok sinirlendi.ben sana sorarım diyerek kadının geleceği günü bekledi. iki gün sonra yaşlı kadın gelince Bakkal;

“Bundan sonra senden hiç bir şey almam, bunca zaman beni enayi yerine koymuşsun getirdiklerin hep 900 gr çıktı ayıp değil mi, yaşından başından utan.”

Diyerek ağzına geleni saydı. Yaşlı kadın ağlayarak cevap verir;”Evladım benim evde rahmetliden kalma pazarcılık yaparken kullandığı el terazisi var, ama kiloluğum yok, ben senden daha önce aldığım 1 kiloluk toz şekeri hiç açmadım, terazide onu kullanıyordum.”der..

Tabi bakkal utancından ve şaşkınlığından ne diyeceğini bilememiş. İşte dünyanın hâli budur…

“Ne ekersen onu biçersin”


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER