Haber Muhteşem

“Bugünkü yazıma, benim gibi 1950-60‘lı yıllarda ilkokula gidenlerin çok iyi hatırlayacağı bir “Amerikan sütü/zehiri” hatırası ile girizgah yapacağım…


Süt Tozu…
18 Haziran 2018 - 23:52 'de eklendi ve 740 kez görüntülendi.


“Bugünkü yazıma, benim gibi 1950-60‘lı yıllarda ilkokula gidenlerin çok iyi hatırlayacağı bir “Amerikan sütü/zehiri” hatırası ile girizgah yapacağım…

Bazı “acı gerçekler” anlaşılsın ve ibret alınabilsin diye… Osman Güner arkadaşımız anlatıyor: “1960‘lı yıllarda ilkokula gidiyordum.

Öğretmenimiz süt tozu paketleri dağıttı; ABD‘den yardım olarak gelmiş! Bizim evde 100‘e yakın keçi vardı, 30‘dan fazla inek vardı. Süt ve yoğurdu satma imkânımız yoktu. Bize yetecek kadar her türlü süt ürünümüz vardı.Ama ben cicili paketler içindeki süt tozu paketlerini sevine sevine eve getirdim. Eve girmeden önce avluda dedemle karşılaştım; ‘Elindeki nedir?‘ diye sordu. Açıkladım… ‘Bizim sütümüz var, götür onu geri ver, sütü olmayan çocuklara versinler.‘ dedi. Aslında köyümüzde sütü olmayan ev yoktu.

Ben biraz duraklayıp götürmek istemedim. ‘Oğlum, bunlar bizim iyiliğimiz için bunu vermiyorlar, bizi zehirlemek için gönderiyorlar!‘ dedi. Ben okulda aldığın derslerden kendime güvenerek dedeme karşı geldim. Söylediklerini okula gitmemiş dedemin cehaletine yordum. Ona itirazlar ettim.

Beni ikna edemeyince inandırmak için bir deneye başvurdu. Güçlü bir köpeğimiz vardı. ‘Git, süt tozunu süte çevir getir.‘ dedi. Gittim, süt tozundan süt yapıp getirdim. Köpeğimiz kulübesinde idi.Götürdük ve önüne koyduk. Ağzını koydu, yaladı, çekti, bırakıverdi; ‘Siz beni zehirlemek mi istiyorsunuz?!.‘ anlamında hırsla bize baktı. Saldıracak gibiydi. Kabı aldık. Dedem onu suda yıkadı. Sonra bana ‘Git, evden bizim sütten getir.‘ dedi.

Evden yarım kilo kadar sütü götürüp yıkanmış kaba koydum. Yine köpeğin önüne sürdük. Ağzını koydu. Bir defa nefes aldı.

İki içimde sütü bitirdi. Dedem hiç okula gitmemişti ama öğretmenimden ve o sütleri okulumuza gönderen yetkililerden daha çok şey biliyordu…”

O yıllarda Türkiye‘de ilkokulda okuyup da köpeğin bile içmediği Amerikan sütünden içmeyen yani zehirlenmeyen var mıdır?!.

Batılılar, Avrupalılar, Amerikalılar, yani sömürü sermayesi sahipleri veya onların işbirlikçileri; yeni buldukları şeyleri önce doğulular üzerinde denerler ve orada başarılı sonuçlar elde ederlerse sonra kendileri de kullanırlar.

Gazetelerde okumuşsunuzdur; şu sıralar BM şemsiyesi altında yani mülteci kamplarında aç Somali halkı üzerinde ilaç ve gıda denemeleri yapıyorlarmış… Daha başka yerlerde kim bilir daha neler yapıyorlardır…

Biz yine yukarıdaki örneğimize dönelim. Süt tozu o tarihlerde yeni keşfedilmektedir. Deneyler yapılmakta, içine birtakım şeyler karıştırılmakta, Türkiye gibi ülkelere gönderilmektedir. O zaman kobay fareleri olarak okul öğrencilerimizi kullanmışlardır…

Bu durum şimdi de devam ediyor… Yeni bir ilaç çıkarsa, Batı önce bize satar ve bizi kobay olarak kullanır!.. Satamazsa, “yardım/bağış” olarak gönderirler!!! Onu da yapamazlarsa; “grip ve hastalık salgınları” (kuş gribi, domuz gribi vs) üretirler!!!”

ZEHİRLİ SÜT yazısından alıntıdır.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER