Haber Muhteşem

süt ve soğan…


Süte Soğan Ekleyin ve Kaynatın, Bakın Sonra Ne Oluyor!
08 Kasım 2017 - 5:33 'de eklendi ve 1972 kez görüntülendi.


Muhteşem bir doğal tedavi yöntemi, şifaya vesile harika kür. Süt, Soğan ve Sarımsağı alın bu rahatsızlıklara karşı böyle kullanın.

İşte süt, soğan ve sarımsağı karıştırarak oluşturacağınız kür, burun akıntısına, baş ağrısına ve üşümeye birebir.

Soğuyan havalarla birlikte nezle yaygın görülüyor, bu kür tavsiye ediliyor.
Bakın nasıl hazırlanıyor… Sütün içine soğan ve sarımsak ekleyin karıştırın ve kaynatın.Süt ılık hale gelene kadar bekleyin ve sonra süzüp için. Bir çok hastalığı hızlıca atlatmanıza yardımcı olur. Vücudunuzu kuvvetlendirir. Nezleye karşı yaygın olarak kullanılan alternatif tedavi yöntemleri için okumaya devam edebilirsiniz.

Üst solunum yolları enfeksiyonu yani nezle ve nezleyle birlikte gelen üşüme, hapşırma, baş ağrısı ve burun akıntısına karşı en etkili tedavi yöntemler.

Nezlenin belirtileri şöyledir, hafif olarak: hapşırma, sulu ve daha sonra koyulaşan burun akıntısı ve bazen görülen öksürüktür. Ağır olarak ise: hafif ateş, titreme, üşüme, baş ağrısı, burunda akma, boğazda ağrı, gözlerde sululuk ve kızarıklık, dudaklarda uçuklar ve yaralar olur. İşte uzmanların tavsiye ettiği yöntemlerden bazıları.Bir fincan kaynar suyun içine bir küçük kaşık kadar nane katın demleyin ve süzün süzdükten sonra günde bir kaç defa için. Yine aynı şekilde fakat bu sefer rendelenmiş limon kabuğu ve kuru nane koyup demleyin ve günde bir veya 2 defa tüketin.

Bir litre kadar suya yemek kaşığı kadar papatya, ıhlamur, mürver çiçeği, çay ve küçük bir kaşık kadar anason atıp kaynatın. Daha sonra süzün ve bir su bardağı kadar su ekleyin gün içinde gargara yaparak kullanın.

Kaynar suyun içine bir çay kaşığı toz karabiber, bir çay kaşığı kadar da çay ekleyin demlendikten sonra gün içinde tüketin. Yine kaynar suyun içine bir çay kaşığı kadar ıhlamur ekleyin ve demlendikten sonra gün içerisinde tüketin.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER