Haber Muhteşem

Tanınmış genç bir avukat av sezonunda arkadaşlarıyla beraber kaz avına gitmişler.


Devamını Oku…
19 Şubat 2018 - 2:56 'de eklendi ve 1336 kez görüntülendi.


Adamı Böyle Tekmelerler: Tanınmış genç bir avukat av sezonunda arkadaşlarıyla beraber kaz avına gitmişler. Sabah erken saatte sahilde bir arazide dizilip kaz beklemeye başlamışlar.

Hava aydınlanmış, güneş doğmuş o sıra avukatın tam üzerinden yüksekçe bir kaz geçiyormuş, avukat nişan alıp “dan, dan” iki kere ateş etmiş. Oldukça yüksekken saçma alan kaz süzülerek epey ileri düşmüş. Avukat hemen koşa koşa kazın düştüğü yeri bulmuş, fakat aralarında bir çit var,.

Tam kazı almak için çiti aşacak, arazinin yaşlı sahibi çıkagelmiş “Hop dur bakalım burası benim çevrili arazim ne yapmaya çalışıyorsun sen” demiş. Avukat “Az önce şu kazı ben vurdum buraya düştü onu almaya çalışıyorum” diye cevap verince,İhtiyar “Arazi benim, öyleyse içindeki kuşta benimdir” demiş ve kazı alıp yürümeye başlamış. O sırada avukatın arkadaşları da toplanmış. Olayı hazmedemeyen avukat” Bana bak ihtiyar sen benim kim olduğumu bilmiyorsun,

Bak seni dava eder, süründürürüm, elinden çiftliğine kadar alırım” diye bağırmış. Yaşlı adam” Biz buralarda böyle ufak meseleleri bileğimizin gücüyle hallederiz” deyince arkadaşlarına küçük düşmek istemeyen genç sportmen ve güçlü avukat “İhtiyar bana meydan okuyorsun galiba, nasıl istersen ben hazırım” deyince, ihtiyar geri döner ve “Üç tekme” der. Avukat o ne demek nasıl olacak?” diye sorar.

İhtiyar başlar anlatmaya ” Şahitler huzurunda itilafı olan iki kişi bir araya gelir, anlaşmaya çalışır isteklerini söylerler, eğer anlaşamazlarsa üç tekme kuralı devreye girer, biri diğerine 3 tekme atar, sonra diğeri 3 tekme atar, sırayla bir o, bir o.Tâki biri pes edene kadar. Kim pes ederse diğeri kazanır”. İhtiyarı gözüne kestiren avukat cesaretle “kabul” der. Arkadaşları ya ne yapıyorsun kendine gel sakin ol, dur, dese de dinlemez ” şu kendini beğenmiş ihtiyara bir ders vereyim aklı başına gelsin” der. İhtiyar şahitlere dönerek “Aramızdaki ihtilaf bu kaz, kim pes ederse diğeri kazı alır, Tamam mı?”,

“Tamam”, “Şahit misiniz?”, “Şahidiz”. “Arazi benim ilk ben vuracağım kabul mu?”, avukat ihtiyarı küçümsediği için tereddütsüz “Kabul” der. İhtiyar ilk tekmeyi avukatın kasıklarına indirir indirmez avukat anam yandın diyerek dizlerinin üzerine çöker, ihtiyar ikinci tekmeyi avukatın midesine indirir,

Avukat sabah kahvaltıda yediklerini ” Ööğğhh” diye çıkarıp 4 ayak haline gelir. Ve ihtiyar son tekmeyi avukatın kıçına öyle bir geçirir ki, avukat suratıyla beraber taze tezeklerin üzerine kapaklanır.

Öfkeyle yerden kalkan avukat “Tamam ihtiyar şimdi sıra bende” diyerek yüzünü gözünü temizlemeye çalışırken ihtiyar ellerini havaya kaldırarak, olaya noktayı koyar; “Tamam pes ediyorum, sen kazandın, kaz senindir.”


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER