Haber Muhteşem

TSK’nin keskin nişancıları Afrin’de!


Devamını Oku…
18 Şubat 2018 - 5:14 'de eklendi ve 514 kez görüntülendi.


TSK’nin keskin nişancıları Afrin’de: Ve onlar da sahaya indi! Afrin’de teröristlerin korkulu rüyası. TSK’nin Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte 20 Ocak’tan bu yana sürdürdüğü harekat başarıyla icra ediliyor.

keskin-nisancilar-gorevde-1

TSK tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Mehmetçik ilerleyişini sürdürürken, teröristlerin korkulu rüyası keskin nişancılar da Afrin hattında operasyona destek veriyor.Türkiye sınırındaki terör örgütü PYD/PKK’ya ait sığınak, barınak ve mağaraları imha eden, Afrin hattındaki köyleri ve hakim noktaları terör örgütünün işgalinden kurtaran birlikler, teröristlerin korkulu rüyası özel eğitimli keskin nişancılardan da yoğun olarak istifade ediyor.

Özel Kuvvetler ve komando birlikleriyle hareket eden özel eğitimli keskin nişancılar, üs noktaları ile oluşturdukları gizlenme alanlarında görev yapıyor. Farklı hava şartında atış yapabilme kabiliyetine sahip ekipman ve silahlarıyla görev yapan keskin nişancılar, Afrin’e ilerleyen birliklere güven veriyor, teröristlere ise korku salıyor.

keskin-nisancilar-gorevde-2Birliklerin meskun mahal harekatlarına da destek veren keskin nişancılar, bugüne kadar çok sayıda teröristi etkisiz hale getirerek, hem harekata katılan birliklerin hem de sivillerin can güvenliğinin sağlanmasında önemli katkıda bulundu.

Teröristlerin sızma girişimlerine karşı hakim bölgelerde konuşlanan keskin nişancılar, alan güvenliğini sağlamanın dışında gözetleme yapmak isteyen teröristleri de izliyor.

keskin-nisancilar-gorevde-3

Özel Kuvvetler ve komando birlikleriyle hareket eden keskin nişancılar, teröristlerden arındırılan bölgelerdeki üs noktaları ile örgüt üyelerinin geçiş güzergahlarında oluşturdukları gizlenme alanlarında görev yaparak, bölgeyi 24 saat gözetim altında tutuyor.

Arazide gizlenmelerine yardımcı olan arazi şartlarına göre uygun renkli özel kamuflaj kıyafetleri ile araziye göre dal parçaları, ot, toprak ya da kayalardan kendilerine mevzi oluşturan keskin nişancılar, her türlü hava şartında atış yapabilme kabiliyetine sahip gece görüş dürbünlü silahlarıyla birliklere ateş desteği sağlıyor. Gizlenip kamufle oldukları mevzilerde bazen iki gün hareketsiz bekleyen keskin nişancılar, teknolojinin tüm imkanlarını kullanıyor.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER