Haber Muhteşem

Bir gün bir kadın evinin önünde 3 tane yaşlı adamın beklediğini gördü…


Devamını Oku…
04 Kasım 2017 - 7:50 'de eklendi ve 4026 kez görüntülendi.


Kadının biri bir gün evinin önünde 3 tane yaşlı adam gördü, bu adamlar ak saçlı, ak sakallı yaşlıydılar. Hallerine üzüldü, karnınız aç mı gelin evime bir şeyler yiyin dedi.

Adamlar, “Kocanız evde mi diye sordular, kadın hayır deyince, öyleyse olmaz dediler. Kocanızın da davet etmesi gerekiyor, tek başına davet etmeniz uygun değildir.

Kadın şaşırdı, yaşlı amcaların bu dediğine. Sonra kocası geldi ve kadın ona da anlattı durumu. Adam peki dedi ben de davet ediyorum onları. Sonra beraber çıktılar dışarı ve baktılar hala adamlar orada. Gelin buyurun evimiz beraber yemek yiyelim dediler.
Sonra adamlar hangimizi çağırıyorsun diye sordular.Hepinizi diye cevap verdi çift. Adamlar da biz üçümüz aynı ve giremeyiz, içimizden birini seçmeniz gerekiyor dediler.

Kadın ve adam şaşırmıştı, neler oluyor, siz kimsiniz, neden böyle yapıyorsunuz diye sordular.

Adamlardan biri başladı anlatmaya. Ben Zenginlik, şu Başarı diğeri ise sevgidir.
Şimdi içimizden hangisini seçeceksiniz oturun düşünün ve karar verin.Olaya şaşırmışlardı ama neyse dediler ve hangisini seçelim diye başladılar düşünmeye, Adam zenginliği seçelim evimiz zenginlikle dolsun, kadın başarıyı seçelim kızımız en iyi makamlara gelsin dedi, küçük kızları ise sevgiyi seçelim evimiz hep sevgiyle dolsun dedi, anne ve babası kızlarının bu istediğine uymaya karar verdiler ve sevgiyi seçtiler.

Sonra kadın gitti, sevgiyi seçiyoruz, buyurun evimize dediler. Sonra bir baktılar ki diğerleri de geliyor. “Ama ben sevgiyi seçmiştim siz nasıl gelebiliyorsunuz ki.” dedi kadın.

Yaşlı adam cevap verdi, eğer ZENGİNLİĞİ seçseydiniz biz ikimiz kalacaktık, BAŞARIYI seçseydiniz, zenginlikle BAŞARI gelecekti ama SEVGİYİ seçtiğiniz için BAŞARI ve ZENGİNLİK beraberinde geliyorlar…


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER