Haber Muhteşem

Devamını Oku…


Umrede Kalbi Durdu!
02 Kasım 2017 - 0:55 'de eklendi ve 5423 kez görüntülendi.


63 yaşındaki Aynur Eken gördüğü bir rüya üzerine Eskişehir, Batıkent Mahallesin’e Medine Camii’nin yapılmasına vesile olmuş. Umreye gittiğinde ise başına gelen o ilginç olayı herkese anlatıyor.

Umrede ikindi namazını kılarken birden nefesinin kesildiğini ve ardından kendisine “öbür tarafın” gösterildiğini söylüyor. Umrede başına gelen olayı ise şöyle anlatıyor.

umrede-kalbi-durdu-uyandiginda2– Umre’deyken Kabe’yle aramda on metre vardı. Tavaf yapıp çıktım. İkindi namazını kılarken, sadece nefesimin gittiğini hissettim. Öldü demişler bana. Orada ne kadar kaldım, nasıl çıktım daha bilmiyorum. Ama ben öbür tarafa gittim,

Rabbim bana gösterdi. Orada çok güzel yerler gördüm, neyin ne olduğunu gördüm. Toprağın, mezarın altını bile gördüm. Orada bir şeyler gördükten sonra kalkayım derken sıçradım.

umrede-kalbi-durdu-uyandiginda1Ölmemiş dediler. Ölmemiş diye yanımdaki arkadaşım ağlamış. Elimi yüzümü yıkadılar, kapıya çıkardılar. Beni hastaneye götürdüler.

Ben gittim geri geldim, Allah beni orada isteseydi bir hikmeti var götürmüştü. Ne kadar zamanda geri getirdi onu Rabbim biliyor. ‘Götürmeyin’ dedim, beni önce Türk hastanesine, sonra bizde makine yok, ilaç yok, belki kalp krizi olabilir diye Arapların hastanesine götürdüler. Orada 3-4 saat yattım. ‘Beni çıkarın’ dedim çıktım.

umrede-kalbi-durdu-uyandiginda9

Aynur Eken, daha sonra ise ikindi vaktinde uzun boylu, elini ve yüzünü görmediği, başka kimsenin de fark edemediğin birinin yanına gelerek, elini öptüğünü söylüyor.

Yanına gelen kişi elini öptükten sonra, “Allah adını senin eline yazdı teyze” dediğini iddia ediyor.

Türkler ve yanımda birkaç kişi vardı onlar görmemiş. Geldi yanıma, önüme dikildi. ‘Hacı anne bu elini bir öpebilir miyim?’ dedi. Bende ‘Niye kızım?’ dedim. ‘Öpeyim de söylerim’ dedi. Elimi kaldırdı, öptü, kokladı, başına koydu, sonra aldı kalbine koydu.

umrede-kalbi-durdu-uyandiginda11

‘Allah’ım, hamd-ı şükürler olsun, sübhanallah elhamdülillah. Sen sevdiğin kutsal kulunu götürdün. Eline adını yazdın. Ben de görevimi yerine getirdim’ dedi. Sonra, ‘teyze Allah adını senin eline yazdı. Buraya Allah yazdı. Bunu Allah’ın sevdiği kulları görsün. Sevmediği görmesin’ deyip oradan kayboldu.”

Sonra ise elinde bir işaret oluştuğunu söylüyor Aynur Eken.

“Ben, o gittikten sonra elime baktım Allah yazıyor. Gördüm, ağlamaya başladım. Tabii Araplar da gördü. Onlar da öpmek için sübhanallah diyerek hücum etti. Çiğneneceğim diye oradan arkadaşlarla ayrıldık başka bir kısma gittik.”

Elindeki şekilde Allah yazısına benzer bir yazı olduğunu söylüyor.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER