Devamını Oku…


Üniversite yemekhanesine giren öğrencilerden biri yemeğini almış fakat her yer dolu olduğu için oturacak bir yer bulamamış.


Devamını Oku…
01 Mart 2018 - 9:55 'de eklendi ve 8122 kez görüntülendi.


Üniversite yemekhanesine giren öğrencilerden biri yemeğini almış fakat her yer dolu olduğu için oturacak bir yer bulamamış. Bir sağa bir sola bakınmış bir süre sonra profesörün olduğu boş masayı fark etmiş. Üniversite profesörünün masasının yanına gitmiş ve oturmuş,

-Profesör kaşlarını çatarak: ”Öküzler ve kuşlar aynı masada oturamaz!” demiş. Bunun üzerine öğrenci: “Peki madem, öyleyse ben uçuyorum…” demiş ve masadan kalkmış.

– Profesör öğrencinin verdiği bu cevaba çok sinirlenmiş fakat bir şey dememiş. Bu öğrencinin kendi dersinde olduğunu fark edince, onun bu tavrından dolayı bir ders vermeye niyetlenmiş.Tabiri caizse bu öğrenciye kafayı takmış, sınavından ve dersinden başarısız olması için elinden geleni yapmış. Fakat öğrencinin dersleri ve sınavda verdiği cevaplar neredeyse mükemmel seviyesindeymiş. Bütün soruları harika bir şekilde cevaplamış.

– Profesör öğrenciye: Sana son bir soru soracağım, demiş. Yolda yürürken iki torba bulduğunu hayal et, birinde akıl var, diğerinde ise para var. Hangi çuvalı alırsın, söyle bakalım?

– Öğrenci: Para olan çuvalı seçerdim demiş. – Profesör: Ben akil olan çuvalı seçerdim. – Öğrenci: Normal ! Kimde ne eksikse onu seçer.– Profesör bu cevaba çok sinirlenmiş, öğrencinin not defterini alıp içine “öküz” yazmış. – Öğrenci nota bakmadan odadan cıkmış. Bir dakika sonra öğrenci kapıyı aralamış : “Sayın profesör, imzanızı atmışsınız, fakat notumu yazmayı unutmuşsunuz” demiş. Biraz tebessüm için Paylaşmayı unutmayalım..

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Beğendiyseniz arkadaşlarınızla da paylaşın onlarda okusun ve onlarda biraz neşelensin… 🙂

Bu hikayeyi beğendiniz mi? Eğer beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşarak onlarında bu hikayeyi  okumalarını sağlayabilirsiniz. Eğer Paylaştıysanız sizlere bir kez daha teşekkür ederiz…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER