Haber Muhteşem

Üniversitenin beden eğitimi öğrencilerden bir kız okula bisikletle gidip gelmeye karar verir ve yeni aldığı bisikletiyle okula gelir.


Devamını Oku…
10 Şubat 2018 - 12:48 'de eklendi ve 6127 kez görüntülendi.


Pişkinliğin Böylesi: Üniversitenin beden eğitimi öğrencilerden bir kız okula bisikletle gidip gelmeye karar verir ve yeni aldığı bisikletiyle okula gelir.

Amacı hem spor yapmak hem de kondisyonunu artırmaktır. Okula gelir ama yeni bisikletine kilidi almayı unutmuştur. Çare yok sınıfa götürecek hâli de yok, “Neyse bir şey olmaz” diye düşünerek okulun bahçesindeki bisiklet parkına bisikletini öylece bırakıp derse girer.

Ders bitiminde eve gitmek için park yerine gelince bisikletinin yerinde olmadığı görür ve daha ilk günden yepyeni bisikletini çaldırdığı için çok üzülür. Ertesi gün okula geldiğinde bisikletini aynı yeri de bulur ve üzerinde bir not vardır.Not kağıdında yazanlar aynen şöyledir; “Acilen kampüs dışına çıkmak için bisikletini kullanmak zorunda kaldım. Aldıktan iki saat sonra geri getirecektim ama işim uzadı, sanırım ders bitimine de yetişemedim, çok özür dilerim, çok üzgünüm, anlayışın için de teşekkür ederim. Bir daha ki sefere söz zamanında getireceğim.”

Kız bu notu okuyunca “pişkinliğe bak” diye sinirlenir ama bisikletine kavuştuğu için çok sevinir. Hemen bir bisikletçiye gider ve bisikletini izinsiz kullanan kişiye haddini bildirmek için beş tane kilit alarak okuluna geri döner.

Beş kilitle bisikletini güzelce her yerinden kilitleyip gönül rahatlığıyla derse gider. Yaşadığı bu densizliği ve bulduğu çözümü arkadaşlarına anlatarak gülüşürler.Ders bitiminde beş kilit taktığı bisikletini almaya arkadaşlarıyla beraber giderler, ama hepsi gördükleri manzara karşısında şok olur.

Bisikletinin üzerinde taktığı beş kırmızı kilidin yanında beş tane de mavi kilit takılmıştır ve üzerinde “bu ne yüzsüzlük bu kadar da olmaz” dedirten bir not vardır; “Eğer ben acil olduğu zaman kullanamayacaksam sen de kullanamayacaksın”

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER