Haber Muhteşem

Karganın bu ilginç hikayesini daha önce duymuş muydunuz?


Devamını Oku…
15 Mayıs 2018 - 20:16 'de eklendi ve 408 kez görüntülendi.


Karganın bu ilginç hikayesini daha önce duymuş muydunuz? Karga akıllı hayvanlardandır fakat unutkandır. Unutkan olduğu için sakladığı tohumların yerini de unutur sonra bir dalda başlar düşünmeye. Düşünen bir karga gördüğümde anlarım ki sakladığı meşe palamudunun yerini unutmuş yine. Sağ ayağıyla kafasını kaşır ve hatırlamaya çalışır.

Kuşların saklamak için gömdükleri ve sonra unuttukları bu tohumlar ile nice ağaçların yetiştiği ve dünyamızdaki muhteşem tasarımın bir parçası oldukları belirtiliyor. Fakat bu yazı kainattaki harika tasarımla ilgili değil. Hayvanlardan alacağımız dersle ilgili. Bazı insanlar vardır ki bir karga kadar olamazlar. Kargaların ektiği ormanlık alanın yakılıp yıkılmasına bir şey demezler.

Güzeller güzeli çevremiz bozulur ve yerlerine çirkin binalar yapılır, dip dibe adeta birbirine yapışmış binalar inşa edilir. Ne yolu vardır ne iki sıra ağaç dizilecek bir boşluk bırakılmıştır.Kargaların yılda yüz bine yakın tohum gömdüğü söylenmekte. Yalçın kayalıkların üstüne çıkar tohumunu ekler sonra bir de gübre bırakır yayına. Uçsuz bucaksız tepelerin üstünde ağaçlar yeşerir. Tohumunu aramak için toprağı eşeler, dalları temizler, zararlı canlıları yer. Ormanın dengesine katkı sağlar.

Akılsız bir hayvanın bile birçok hikmeti birçok faydası vardır. Fakat aklını kullanmayan insanın tek bir faydası bile olmaz kimseye hatta birçok zararı olur. Kısacası bir karga kadar olamamak yakışmaz insana, onca akla zekaya sahip üzerine onca emek bulunan insan kendisine ve çevresine faydalı olmak için çalışmak zorundadır. Banane diyerek köşesine çekilmeye hakkı yoktur. Üzerine yüklenen yetenekler, aynı zamanda vazife de yüklemektedir.

İnsan vazifesini yerine getirip iyi bir kul olmalı yoksa bir karga kadar bile olamaz. ondan daha aşağıda bir canlı seviyesine düşer.Tabii bu hikayesi, esas önemli olan bu hikayenin anlatmak istediği değil midir? PAYLAŞALIM HERKES OKUSUN


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER