Haber Muhteşem

Vitir Namazından Sonra Yapılacak Secde! (Çok Önemli Kesinlikle Öğrenin)


Devamını Oku…
17 Kasım 2017 - 1:25 'de eklendi ve 5168 kez görüntülendi.


Vitir namazından sonra yapılacak secde (Çok Önemli Kesinlikle Öğrenin)

Rivayetlere göre anlatılan bu bilgiyi sizler için derledik…

Bunu yapanı Allah Azze ve Celle bağışlayacağı buyrulmuştur, Alemlerin efendisi Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’den rivayet edilmektedir.Sizlerde öğrenin ve sevdiklerinizle paylaşın inşaAllah.

Hz. Muhammed (S.a.v.) kızı Hz. Fatıma’ya (R.a) şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir:

”Herhangi bir mü’min erkek veya kadın vitir namazının ardından  üç defa :(Subbuhun guddusun rabbuna ve rabbul melaiketi verruh) der sonra secdeye  gider ve secdede aynı tesbihi beş defa daha tekrarladıktan sonra başını kaldırıp bir kez Ayetel Kursi’(Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm) suresini okur ve beş kez  daha aynı tesbihi tekrarlarsa canımı kudret elinde bulunduran Allah’a (C.C.) yemin ederim ki , o kimse oturduğu yerden  kalkmadan Allah’u Teala (C.C.) onu bağışlar.

Ona 100 hac 100 umre sevabı ile şehit sevabı verir. Kendisine 1000 melek gönderir de hepsi onun iyiliklerini yazar . Böylece o kimse 1000 köle azat etmiş gibi olur .

Allah (C.C.) o kişinin  duasını kabul eder. Kıyamet günü cehennem ehlinden 70 kişiye şefaat etmesine izin  verilir. Bu halde ölecek olsa , şehit olarak ölmüş olur . “ (el-Müdremat adlı kitapta rivayet edilmiştir)

Düşmana ve zararlılara karşı okunacak hizbü’n nasr duasını okuyabilirsiniz. Dua biz müslümanlar için bir ibadettir.

“Allah nazarında duadan daha üstün başka bir şey yoktur.”(Hadis-i Şerif) Müslüman bir kişi kötü bir niyet beslemeden dua ettiğinde Rabbimiz mutlaka icabet eder. Allah kalbimize kabul olunacak duaları ilham etsin inşaAllah.

Buhari’de Peygamberimiz Hz. Muhammed ( sav )’den rivayetle şöyle denilmektedir,

“Müminler kızgınlık anında sabretmeyi, kendilerine yapılan kötülüğü affetmeyi başardıklarında, Allah onları düşmanlarına karşı korur ve düşmanları onlara boyun eğer.”

Düşmanı olan kimse, Allah’a hamd, Efendimiz ( sav )’e salavat ve selam getirerek Hizbü’n Nasr duasını sık sık okuyarak Allah’a sığınabilir.

Bismillahirrahmanirrahim

Allâhümme bi-satveti ceberûti gahrike. Ve bi-sür’ati iğâseti nasrike ve bi-ğayratike li-intihâki hurumâtike. Ve bi-himâyetike li-meni’htemâ bi-âyâtike. Neselüke yâ Allâhu yâ Garîbü yâ Semîu yâ Mücîbü yâ Serîu yâ Cebbâru yâ Mütekkebbiru yâ Gahhâru yâ Şedîdü’l batşi. Yâ men lâ yu’cizühü gahru’l cebâbirati velâ ya‘zumu ‘aleyhi helâkü’l mütemerridîne mine’l mülûki’l ekâsirati ve’l-a‘dâi’l fâcirati en-tec‘ale keyde men kâdenî fî nahrihî ve mekra men mekeranî ‘âiden aleyhi ve hufrate men hafera lî vâgı‘an hüve fîhâ. Ve men nesabe lî şebekete’l hıdâ‘i ic‘alhü yâ Seyyidî müsâgan ileyhâ ve müsâden fîhâ ve esîran ledeyhâ.

Esirgeyen ve Bağışlayan Allah’ın adıyla
Allâhım! Kahrının gücü, yardımının imdat hızı, haramlarının çiğnenmesine olan hassasiyetin, ayetlerine sığınan kimseleri olan himayen hürmetine!… Yâ Karîb (Yakın)! Yâ Semî’! (İşiten) Yâ Mücîb! (Duaları kabul eden) Yâ Serî’! (Hızlı azab veren) Yâ Cebbâr (Kahhar)! Yâ Mütekebbir! (Kibirli) Yâ Kahhâr! (Kahreden) Yâ şedîde’l-batş! (Kahrı şiddetli),

Ey zorbaların kahrının âciz bırakamadığı! Ey zalim hükümdar ve günahkar düşmanlardan âsilerin helakinde zorlanmayan Allahım! Bana tuzak kuranların tuzaklarını kendi boyunlarına geçir!

Bana hile yapmak isteyenlerin hilelerini kendi başlarına çevir! Bana kuyu kazanları kazdıkları kuyulara düşür!

Bana aldatma ağı atanların ağlarına Ey benim dayanağım! Kendilerini düşür! Kendilerini av eyle o ağlara! Kendilerini esir eyle o ağlarda! Amin…


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER