Haber Muhteşem

Günümüzde gencinden yaşlısına herkesin kullandığı mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp popülerliğini arttırmaya devam ediyor.


Devamını Oku…
17 Şubat 2018 - 22:51 'de eklendi ve 366 kez görüntülendi.


Whatsapp’ta yeni uygulamada büyük açık. Kullananlar dikkat! Günümüzde gencinden yaşlısına herkesin kullandığı mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp popülerliğini arttırmaya devam ediyor.

Facebook şirketine bağlı bir uygulama olan WhatsApp ile ilgili son istatistikler uygulamanın büyümede sınır tanımadığını gösteriyor. Bilindiği gibi 2014 yılında Facebook tarihinin en büyük satın almasını yaparak 19 milyar dolar gibi yüksek bir rakamla şirket bünyesine katılmıştı.

WhatsApp şu anda günlük aktif 1 milyar kullanıcıya sahip. Bir yıl önceki istatistikler arasında bile inanılmaz fark var. Aylık 1 milyar aktif üyeden günlük 1 milyar aktif kullanıcıya çıkılmış ve günde 55 milyar mesaj, 4,5 milyar fotoğraf, 1 milyar video gönderilir hâle gelmiş.Telefonların normal mesaj uygulamasından çok daha fazla kullanılıyor. Bu büyümede akıllı telefon kullanımının giderek yaygınlaşması ve arkadaş ve iş ortamları için oluşturdukları grupların etkisi oldukça fazla.

Milyarlarca kişi tarafından kullanılan Whatsapp, geçtiğimiz haftalarda yayınladığı yeni özellik ile kullanıcıların gönderdikleri mesajları 7 dakika içerisinde silebilmesine izin veriyor. Gönderilen mesajlar hem gönderen hem de gönderilen kişilerden kaldırılabiliyor.

Bu özellik sayesinde yanlışlıkla gönderilen ya da yanlış kişiye gönderile mesajlar karşı taraf göremeden silinebildiği için ‘herkesten sil’ özelliği, kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplamıştı.
Ancak her programda olduğu gibi Whatsapp’taki bu özelliğin bir açığı bulundu.Whatsapp’ın mesajları silme özelliğinde çok ciddi bir hata keşfedildi. Eğer gönderdiğiniz mesaj alıntılanırsa, mesaj silinse dahi alıntılanan kutucukta görüntülenmeye devam ediyor.

Yeni keşfedilen açığa göre gönderdiğiniz mesajı herhangi bir kişi alıntılarsa, mesajı ‘herkesten sil’i seçerek silseniz dahi alıntılanan mesajın içinde görüntülenmeye devam ediyor. Alıntılanan mesajlar tam olarak silinmemiş oluyor.

Daha önce de ‘herkesten sil’ özelliğinin başka bir kusuru bulunmuştu. Android bildirim günlüğünden veya üçüncü parti uygulamalar kullanılarak silinen mesajlar okunabiliyordu.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER