Haber Muhteşem

Yaşlı bir adamcağız vardır bu adam yumurta satar geçimini temin etmeye çalışırdı.


Devamını Oku…
28 Şubat 2018 - 10:53 'de eklendi ve 27980 kez görüntülendi.


Yaşlı bir adamcağız vardır bu adam yumurta satar geçimini temin etmeye çalışırdı. Sonra bir gün, adamın tezgahının önünde bir araba durdu, arabanın içerisinden bir adam indi ve yaşlı adamınyanına geldi, yumurta ne kadar diye sordu, yaşlı adam ise cevap verdi, 1 TL.

Adam ise, “Ben on tane yumurta istiyorum fakat indirim yaparsan” dedi. “10 yumurta 5 TL, olursa alayım.” Yaşlı adamın paraya ihtiyacı olduğu için kabul etti, adam 10 yumurtayı aldı 5 TL’yi verdi.

Adam gururlu bir şekilde arabasına bindi. Sonra arkadaşıyla birlikte bir restorana gittiler. Restoranda siparişlerini verdiler, yemeklerini yediler. Sonra garson hesabı getirdi. Hesap tam 120 TL tutmuştu. Adam hiç bir şey olmamış gibi cüzdanından parasını çıkardı ve hesabı ödedi. Tam 120 TL. bir saniye bile duraksamadı.Restoran sahibi ve orada çalışanlar için oldukça normal bir durum… Ama eminiz ki ne demek istediğimizi anlamışsınızdır. Bu işte bir gariplik yok mu? Bir kaç TL için nasıl pazarlık yapıyoruz.

Mesele şu ki… Neden ihtiyacı olmayanlara cömert olduk zavallı insanlara karşı acımasız olduk? İhtiyaç sahibi olduğunu bildiğimiz satıcı ile kıyasıya pazarlık ederken koskoca bir restoranda fiyatlara bile bakmayız. Yanımızdaki birisi baksa, fiyatlarda indirim istese rezil olduk deriz.

Bir yerde okumuştum, “Babam ihtiyacı olmasa bile fakir insanlardan basit ürünler satın alırdı merak ettim ve neden yaptığını sordum” sonra babam cevap verdi. “bu onurlu bir hayır işi”BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu hikayeyi beğendiniz mi? Eğer beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşarak onlarında bu hikayeyi  okumalarını sağlayabilirsiniz. Eğer Paylaştıysanız sizlere bir kez daha teşekkür ederiz…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER