Haber Muhteşem

Su tüketimine mutlaka dikkat etmelisiniz.


Devamını Oku…
12 Kasım 2017 - 23:42 'de eklendi ve 3616 kez görüntülendi.


Yatmadan önce içilen suyun sırrını biliyor muydunuz? Su içmenin insan bedeni için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Su insan için en önemli maddelerden biridir, bunu bilmeyen her halde yoktur, susuz yaşamak yerine başka gıdalar veya sıvılar ile idare etmeye çalışmak oldukça zor ve tehlikelidir.

Su, doğru sürelerde içildiğinde, yararı da en yüksek seviyeye çıkıyor. Gün içinde içtiğiniz suyun haricinde, yatmadan önce ve sabah uyandıktan sonra içtiğiniz bir bardak suyun ehemmiyeti daha fazla.

Su içmek için doğru süreyi seçmek, suyun insan bedenindeki etkinliğini maksimum dereceye çıkaracak. Sabah uyandıktan sonra içilen ılık su bağırsak hareketlerini yükseltir. Böylece kabızlığı engeller.
Bazı kişilerin uyandıktan sonra öksürme ve hapşırma gibi alerjileri vardır.Su, boğazı temizleyerek enfeksiyon riskini minimum seviyeye indirir. Hamile olan kişilerde sabah bulantılarını engellemeye yardımcı olur. Su içmenin faydaları oldukça çoktur ve su içmek adeta bir zorunluluktur, buradaki su derken sadece sudan bahsediyoruz yani sulu gıdalar veya sıvı içeceklerden değil.

Yemeklerden 30 dakika önce bir bardak su yediklerinizi hazmetmeye yardımcı olur. Duş almadan önce bir bardak su, tansiyonun düşmesine yardım eder. Uyumadan önce içilen bir bardak su kalp krizini ve felci önler.

Suyu sevmediğini söyleyen bazı kişiler bunun bedelini ciddi sağlık sorunlarına düşerek öderler. Çünkü suyun vücudumuza etkileri ve vücudumuzun suya ihtiyacı tartışılmaz bir konudur. En önemli sorunlardan biri de yetersiz su içmektir. Suyu içiyoruz fakat ihtiyacımız kadarını içiyor muyuz?Suyun vücudumuzdaki hayati görevler: Beynimizin % 75’i sudur. Vücut ısısını dengeler. Hücrelere gıda ve oksijen taşır. Solunum için oksijeni nemlendirir. Yediklerimizi enerjiye döndürür. Kanımızın % 83’üdür.

Atıkları (oksitleri) giderir. Hayati organlarımızı korur ve rahatlatır. Kemiklerin % 22’sidir. Gıdaları absorbe etmesinde vücuda yardım eder. Kasların % 75’i sudur. Eklem yerlerini rahatlatır yastık görevi yapar.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER