Haber Muhteşem


12 Yıl Sonra Komadan Çıktı Ve Söyledikleri Şok Etti!Yıllar Sonra Komadan Çıktı Anlattıkları Herkesi Şok Etti!
11 Aralık 2016 - 0:51 'de eklendi ve 4039 kez görüntülendi.


Akıllara durgunluk veren hayat hikayesi… Tam 12 sene süresince  komada kalan ve uyanınca “Umarım ölürsün demen de dahil her şeyi duydum anne” diyen gencin hayat  hikayesi duyan herkesi  şok ediyor.

Martin Pistorius, Güney Afrika’da yaşayan normal  bir çocuktu. 12 yaşındayken anlaşılması güç bir hastalığın pençesine düşmesiyle hayatı tamamen  değişmeye başladı. İlk önce boğaz ağrısıyla kendini gösteren  hastalık devamlı  uyuma eğilimi ve en sonunda hareket kabiliyetini tamamen kaybetmesiyle  kendini tümüyle gösterdi.

Bir  gazetede yayınlanan habere göre hekimler Martin’in bir tür  menenjit geçirdiğini düşünüyorlardı. Martin’e yapılabilecek bir şey yok denilip  eve gönderdiler. Ebeveynleri  Martin’in her anında yanındaydı. Artık yemek yemek ve duş alma gibi  basit ihtiyaçlarını dahi yapamayan Martin’i sürekli yattığı için vücudunda yaralar oluşmaması için her 2 saatte bir sağa sola döndürülmesi gerekiyordu.

Gündüzleri rehabilitasyona götürülen  Martin, 2 yılın ardından bilincini yeniden kazanmaya başladı. 16 yaşına geldiğinde içinde bulunduğu durumun farkındaydı fakat yine de hareket edemiyordu. Birileriyle iletişime geçebilmesi için  10 yıl daha geçmesi gerekecekti.

Tamamen kendine geldikten sonra bakıcılarıyla ilgili söyledikleri insanın kanını  donduracak cinsten: “Korkunçtu. Ailem başıma gelenleri öğrendiğinde şok olmuştu. Bakım evindeki insanlar saçımı çekiyor, metal kaşıkla dişime vuruyor ve kaşığı ağzıma yerleştirmeye çalışıyordu. Bana sürekli bağırıyor ve kızıyorlardı.

Ağladığımda ise daha kötü davranıyorlardı. Bakıcı kadınlardan birinin cinsel istismarına bile maruz kalmıştım. Kaldığım odaya gelip benimle ilişkiye girmeye çalışıyor ve cinsel organlarıma dokunuyordu. Her saniye kaçacağım günü bekledim” diye bahsediyor.

Martin, hayatındaki en kötü zamanların  ise annesinin yanına gelip  kulağına “Umarım ölürsün” dediği anlar  olduğunu söyledi. Yaşadığı durumdan kurtulmak için duygularını  ifade etmeye çalışan Martin, bu sayede ilerleme kaydetmeye başlamış. 2011’de  25 yaşına geldiğinde onunla ilgilenen terapisti onun konuşmaya  çalıştığını fark etmiş.

Hayat hikayesi binlerce insanı derinden etkileyen Martin’in yaşantısını film yapmak isteyen birçok yapımcı bulunmakta. Martin ve eşi,  Matt Damon ve Cameron Diaz’ın hayata geçirilmesini istiyor.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER