Haber Muhteşem

Yolda yürürken bir arkadaşımı gördüm, tam selamlaştık…


Devamını Oku…
28 Şubat 2018 - 11:09 'de eklendi ve 9319 kez görüntülendi.


Yolda yürürken bir arkadaşımı gördüm, tam selamlaştık, bir iki kelam ettik ki ezan okunmaya başladı. – Gel beraber camiye gidelim” dedim. “Ben sonra gelirim sen git” dedi. Fakat bugün cuma vaktini geçirmemek gerekiyor. – Sen de benim camiye gitmediğimi biliyorsun.

– Biliyorum ama, sebebini de gerçekten merak ediyorum? dedim. – Ne bileyim olmuyor işte, dedi. Belki çevrenin de tesiri var. Hem şimdi pantolonumun ütüsü bozulmasın önemli bir toplantıya gitmem gerekiyor. dedin.

Gayri ihtiyari gülmeye başladım. – Herhalde şaka yapıyorsun, dedim.Bunun için cami terk edilir mi? – Ciddi söylüyorum. Giyimime, özellikle yeşile çok düşkün olduğumu bilirsin.Gerçekten de öyleydi. Giydiği birbirinden güzel elbiselerini, mutlaka yeşilin bir başka tonundan seçer ve her zaman ütülü tutardı.

– Peki, dedim. Hayatında hiç camiye gitmedin mi? – Çocukken dedemle birkaç kez gitmiştim. Hem o yaşlarda dizlerim aşınacak diye herhalde endişe etmiyordum. Fakat artık camiye gidebileceğimi zannetmiyorum.

Söyledikleri beni son derece şaşırtmış, bu konuyu açtığıma pişman etmişti. Daha sonra el sıkışıp ayrıldık. Onunla konuşmamızdan iki ay sonra kendisinin camide olduğunu söylediler. Hemen gittim. Bahçedeki namaz saflarının önünde duruyordu ve üzerinde yine yeşiller vardı…Yavaşça yanına yaklaştım ve kısık bir sesle:– Hani, dedim. Camiye gelmeyecektin…? Hiç sesini çıkaramadı. Çünkü, musalla taşının üzerinde, yeşil örtülü bir tabut içinde yatıyordu.

Lütfen Paylaşalım..!

Bu bilgiyi herkese hatırlatalım, BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu hikayeyi beğendiniz mi? Eğer beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşarak onlarında bu hikayeyi  okumalarını sağlayabilirsiniz. Eğer Paylaştıysanız sizlere bir kez daha teşekkür ederiz…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER