Haber Muhteşem

Ayağınıza koyacağınız bu ped ile zehirli toksinleri atabileceğinizi biliyor muydunuz?


Devamını Oku…
18 Ocak 2018 - 9:19 'de eklendi ve 309 kez görüntülendi.


Ayağınıza koyacağınız bu ped ile zehirli toksinleri atabileceğinizi biliyor muydunuz?
Bu pedi hazırlayarak gün içinde işte, dışarda devalı ayakta kalarak bacaklarda ve ayak bileklerinizde meydana gelen, özellikle tabanlarda biriken vücut için sıvılarını ve zehirli denebilecek toksinleri atabilirsiniz.
Zehirli toksinleri atan detoks ayak pedini ilk kullanan ülke Japonya’dır. Devamlı oturarak çalışan insanların bacaklarında, ayaklarında ve bileklerinde sıvılar birikir.

Devamlı hareket halinde de olsanız istemsiz toksinler oluşacaktır. Gece uyumadan evvel bu pedi ayaklarınızın tabanına yapıştırıyorsunuz ve sabaha kadar kalıyor. Sabah uyandığınızda ise vücudunuzdaki zehirli toksinleri emen pedlerin kapkara olduğunu göreceksiniz. Aslında vücutta oluşan zehirli sıvıları lenf ve kan dolaşım sistemimiz gün içerisinde de temizler. Bu pedler çok daha yardımcı olacaktır. Bu pedler ile vücudunuzdan zehirli toksinler atıldığı için aynı zamanda yorgunluğunuzun azaldığını, eklem ağrılarınızın hafiflediğini ve baş ağrılarınızın azaldığını görmeniz mümkündür inşallah. Detoks pedlerii satın da alabilirsiniz kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Peki bu pedler nasıl hazırlanır? Malzemeler: bir adet soğan, birkaç diş sarımsak, yapışkanlı gazlı bez ve çorap.
Tarif: Orta boy bir adet soğanı ve birkaç diş sarımsağı çok ince şekilde kesin ve doğrayın. Çok fazla ince doğrayın ki homojen olsun. İki bardak suyu kaynatın, su ılıklaşmaya başlayınca içine doğradığınız doğanları ve sarımsakları ekleyin. On dakika boyunca kaynatın. Kaynadıktan sonra suyun yirmi-yirmi beş dakika soğumasını bekleyin, vücudunuza değdiğinde yakmayacak kıvama gelince kendisinden yapışkanlı gazlı bezin orta kısmına hazırladığınız soğanlı sarımsaklı suyu sürün. Eğer çok fazla ıslanırsa elinizle hafifçe sıkarak fazla suyu akıtın.Yapışkanlı kısmını pek ıslatmayın yoksa ayağınızda sağlam durmaz. Orta kısmını ayak tabanınızın ortasına getirin ve yapıştırın. Üzerine çorabınızı giyin ve güzel bir uyku çekin! Sabah uyandığınızda pedin rengine çok şaşıracaksnız. Pedin üzerindeki renk kişinin sağlığına göre değişebilmektedir. Eğer pedde oluşan renk açıksa lenf ve kan dolaşım sisteminizin çok güzel çalıştığını anlamına gelmektedir. Sağlıklı günler, aylar, yıllar dileriz 🙂


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER