Haber Muhteşem

Bilim Zeka Geninin Anneden Geçtiğini Açıkladı. Erkek çocuklar, zeka genlerini sadece annelerinden alıyor.


Zekiyseniz Sebebi Anneniz! Bilim Zeka Geninin Anneden Geçtiğini Açıkladı!
27 Ocak 2018 - 23:59 'de eklendi ve 10208 kez görüntülendi.


Zekiyseniz Sebebi Anneniz! Bilim Zeka Geninin Anneden Geçtiğini Açıkladı. Erkek çocuklar, zeka genlerini sadece annelerinden alıyor.

Çok ilginç bir araştırma şeklinde anlatılan bu bilgiye göre. Genetik mühendisliği kaynaklı bir araştırma raporlarına göre bu olay dünya bili literatürüne girmiş. Bu rapora göre erkek çocukları zeka genlerini sadece annelerinden almaktadırlar.

Yapılan araştırmaya göre zeka genlerinin şifreleri sadece “X kromozonunda” bulunmaktaymış. “Y kromozonunda” ise zeka genlerinin izine rastlanmıyor. Yani kadınlarda bulunan XX kromozomu olduğu için anneler hem kızlarına hem de oğullarına zeka genlerini aktarıyorlar.Fakat babalarda XY kromozomu olduğu için kızlarına yüzde 50 oranla zeka geni aktarırken, oğullarına zeka geni aktarmıyorlarmış.

İyi bir üniversiteyi kazandıysanız, kolay öğrenen biriyseniz ve notlarınız iyiyse, genel olarak kendinizi zeki biri olarak görüyorsanız, telefonu elinize alın ve annenize teşekkür edin.

Psychology Spot’ın yayımladığı bir çalışma zeka geninin anne ve babadan değil sadece anneden geçtiğini ortaya çıkardı. Elite Daily’de karşımıza çıkan bu araştırma, annenin IQ seviyesinin en büyük etken olduğunu öne sürüyor.İyi bir üniversiteyi kazandıysanız, kolay öğrenen biriyseniz ve notlarınız iyiyse, genel olarak kendinizi zeki biri olarak görüyorsanız, telefonu elinize alın ve annenize teşekkür edin.

Psychology Spot’ın yayımladığı bir çalışma zeka geninin anne ve babadan değil sadece anneden geçtiğini ortaya çıkardı. Elite Daily’de karşımıza çıkan bu araştırma, annenin IQ seviyesinin en büyük etken olduğunu öne sürüyor.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Eğer Paylaştıysanız sizlere bir kez daha teşekkür ederiz…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER