Haber Muhteşem

Yaşlı amca güler yüzle bizi karşıladı, çizmeyi aldı,fermuara baktı, eline kalemi aldı çizmenin altını çevirdi, isim sordu.”Zeynep” dedim, durdu ve yazmadı…


Devamını Oku…
28 Kasım 2017 - 6:48 'de eklendi ve 2053 kez görüntülendi.


Bilindiği üzere Hollywood , ünlü çoğu yıldızlarının (film , dizi , şarkıcı , vsss) isimlerini , Güney Kaliforniya’lı sanatçı Oliver Weissmuller tasarlamış olduğu ve Consolidated Terrazo Company adlı şirketin yaptığı birer yıldıza yazıp 1958 yılından beri Hollywood Bulvarı yani Şöhret Yolu’nda sergilemektedir.

Bunların yani bu yıldızların hepsinin yerde , kaldırımda sergilenmesine rağmen sadece tek bir yıldız binaın duvarında yer almaktadır. Ve bu yıldız çoğu kişinin bildiği gibi Ünlü bir boksör olan ”Muhammed Ali” ye aittir.Hollywood bulvarına konulmak istenen yıldız için Muhammed Ali’nin cevabı:

“Ben Hz.peygamberin (s.a.v.) ismi taşıyorum ismimi yerlere yazdırmam” olmuştur. Bu yüzden duvara yerleştirilen yıldız sadece Muhammed Ali’ye aittir. Gelelim kıssamıza: Kış kendini yavaş yavaş hissettirmeye başlamıştı.Tabi kışlıklarda yavaş yavaş hazırlanmaya , çıkarılmaya başlamıştı, kız kardeşimin çizmesinin fermuarında ufak bir sökük vardı. Birlikte dışarı çıkarken yanımıza aldık.Diktirmek için yolumuzun üzerimdeki tamirciye uğradık.

Yaşlı amca güler yüzle bizi karşıladı, çizmeyi aldı,fermuara baktı, eline kalemi aldı çizmenin altını çevirdi, isim sordu.”Zeynep” dedim, durdu ve yazmadı soy isim yazalım kızım dedi ve soy ismimizi yazdı.

Sonra dönüp dedi ki.”Kızım sen çok güzel bir isim taşıyorsun, Zeynep hem peygamber efendimizin kızının, hem de hanımının ismidir. Sakın ismini yere yazdırma. Şimdi düşünün gelinlerin ayakkabılarının altına adettendir diye o güzel isimler yazılıyor, Ayşe, Fatma, Hatice, Gülsüm, Meryem, Rukiye…Her biri müslüman kadınların isimleri, hengisi kötü ki? Dikkat edin ve iyice düşünün ki bu da müslümanların üzerindeki dejenere oyunlarından birisidir, değerlerini ayaklar altına sana güzel göstermeye çalışın.

Bizim inancımızda ve uygulamamızda ne varsa onlarda tersinin iyi ve güzel gösterildiğini görebilirsin. Biz sağ elle yeriz onlar sol elle, biz yemeğimizi bitirir sünnetleriz israf etmeyiz, onlar bunu oburluk görgüsüzlük olarak görürler,

Bizde yer sofrası aynı tabaktan yemek berekettir, onlarda masada ayrı tabaklar. Bizde olan değişimlerde onlara uymamızdan, benliğimizi yavaş yavaş kaybetmemizden…


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER